کد خبر: ۶۵۶۳۲۴۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

با همکار انجمن خوشنویسیان شهرستان مسابقه خوشنویسی با عنوان «کاتبان وحی» به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزارشد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،پرویز امامی مسئول انجمن خوشنویسی کامیاران شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری این مسابقه در فرهنگسرای این شهر گفت: ۲۰ خوشنویس با کتابت آیات قرآن مجید به صورت حضوری نویسی با قلم خوشنویسی و سبک خط نستعلیق در این مسابقه با هم رقابت کردند.
وی با بیان اینکه مسابقه در ۲ رده ممتاز و زیر ممتاز برگزار شد، گفت: در این مسابقه ۴ خوشنویس زن و ۱۶ خوشنویس مرد حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه در پایان چهار نفر به عنوان نفرات برگزیده شدند، افزود: خوشنویسی کاتبان وحی بستری را فراهم کرد تا همه خوشنویسان در زمینه قرآن، هنر خود را به نمایش بگذارند.
امامی هنر خوشنویسی قرآن را راهی برای توسعه اعتدال روحی و جسمی هنرمند خطاط دانست و تاکید کرد: این هنر به عنوان اصیل‌ترین هنر اسلامی ضرورتی ایجاد کرد تا برای حفظ و اشاعه آن در ماه رمضان این مسابقه برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های این انجمن به صورت شورایی برگزار می‌شود، یادآور شد: امتحانات این انجمن هر سال در سه دوره به صورت سراسری برگزار می‌شود.
امامی با بیان اینکه در سال جاری ۲ نفر از این انجمن در امتحانات سراسری موفق به کسب عنوان خوشنویسان ممتاز شدند، گفت: خوشنویسان ممتاز مجوز نوشتن کتاب، انجام تحقیق، برگزاری نمایشگاه و تدریس دریافت می‌کنند.
انجمن خوشنویسی شهرستان کامیاران از سال ۱۳۷۸ تاسیس و در حال حاضر با ۵۰ عضو مشغول فعالیت است.
انتهای پیام/م

مسابقه خوشنویسی با عنوان «کاتبان وحی» در کامیاران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر