کد خبر: ۶۵۶۳۲۸۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

مسئول مسابقات و محافل قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه امسال برای برگزاری جشن رمضان در سراسر کشور و نمایشگاه بین المللی علوم قرآنی در تهران ۵۰ میلیارد ریال هزینه کرد.

۵۰ میلیارد ریال برای جشن رمضان در کشور هزینه شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حسین پیرعلی سه شنبه شب در آیین کتابت آیات قرآن کریم در شهر خورموج استان بوشهر افزود: نظام جمهوری اسلامی زمینه های بسیار مناسبی برای برنامه ریزی گسترده در امر نشر فرهنگ قرآن در جامعه ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: قرآن کریم سفره ای است که خدای متعال به وسیله پیامبر اکرم (ص) برای بشر گسترده است که همه انسان ها به مقدار و استعداد خویش می توانند از آن استفاده کنند.

پیرعلی بیان کرد: در بازدید از نمایشگاه های علوم قرآنی، عکس جلوه های رحمانی قرآن کریم، کتابت آیات وحی و رونمایی از قرآنی که به خط هنرمندی از شهرستان دشتی کتابت شده متوجه دین مداری و فرهنگ غنی مردم این دیار شدم.

مسئول مسابقات و محافل قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پرونده روستای چارک دشتی برای ثبت به عنوان دهکده قرآنی در دست بررسی است و امیدواریم این روستای قرآنی این لقب را برای خود ثبت کند.

در این آیین قرآن کتابت شده توسط سید محمد علوی هنرمند خوشنویس شهرستان دشتی رونمایی و از سید عبدالمحمد جعفری، سید نظام الدین موسوی، سید ابراهیم موسوی، حمید ذاکری، حسین رستمی، سیف الله خلیلی، قادر پارسافر و مریم رضایی که آیاتی از قرآن کریم را کتابت کردند، تقدیر شد.

انتهای پیام/م

نظام جمهوری اسلامی زمینه  بسیار مناسبی برای برنامه ریزی  در امر نشر فرهنگ قرآن ایجاد کرده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر