کد خبر: ۶۵۶۳۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰

رسول اکرم (ص) فرمودند: بیچاره‌ترین مردم کسی است که با اعمال خوب وارد صحرای محشر شود و جز اصحاب یمین قرار گیرد، اما زمانی که قصد ورود به بهشت می‌کند گروهی از مردم مانع می‌شوند که علت آن پایمال کردن حقوق مردم بوده است.

بیچاره‌ترین مردم در سرای آخرت چه کسانی هستند؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛روایت داریم حق الناس در برزخ انسان را اسیر می‌کند مثلا یک سوم فشار قبر متعلق به غیبت است. در روایتی دیگر هست که خداوند بر روی پل صراط کمینی قرار داده که هر کس حق الناس بر گردن دارد، از آنجا به بعد حق عبور ندارد.

رسول اکرم (ص) فرمودند: بیچاره‌ترین مردم کسی است که با اعمال خوب وارد صحرای محشر شود مثلا در نماز، حج و ... مشکلی نداشته باشد و جز اصحاب یمین قرار گیرد، اما زمانی که قصد ورود به بهشت می‌کند گروهی از مردم مانع می‌شوند. علت را جویا می‌شود و می‌شنوند که حقوق آن‌ها را پایمال کرده است.


بیشتر بخوانید:انسان باید خودش به فکر آخرت باشد در آن لحظه از فرشتگان کمک می‌طلبند و آن‌ها می‌گویند: حلالیت بگیر، یعنی قسمتی از اعمال خوب خود را به آن‌ها بده تا حلالت کنند وقتی این کار را می‌کنند متوجه می‌شوند دیگر هیچ چیز ندارند و نامه را به دست چپ می‌دهند که از نظر پیامبر بیچاره‌ترین بنده‌ها هستند.

منبع:جهان نیوز

انتهای پیام/

بیچاره ترین مردم در سرای آخرت کیست؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر