کد خبر: ۶۵۶۳۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶

دادگاه جنایی قاهره دختر و داماد یوسف قرضاوی، مبلغ و رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان، را به زندان محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه «آخر خبر آنلاین»، دادگاه جنایی قاهره «علا قرضاوی» و مهندس «حسام خلف»، دختر و داماد یوسف قرضاوی، مبلغ مشهور مصری و رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان را به اتهام حمایت مالی از تروریسم و تا تکمیل شدن تحقیقات، به 45 روز زندان محکوم کرد.

دادستانی کل مصر دختر و داماد قرضاوی را به شماری از جرائم، از جمله پیوستن به گروه هایی که خلاف قانون تشکیل شده اند، دعوت به سرنگونی نظام حاکم، حمایت مالی از گروه های تروریستی و کمک مالی به عناصر و افراد گروهک های تروریستی به منظور خرید سلاح و بکارگیری آن در عملیات های خشونت بار متهم کرد.

مقامات مصر علا قرضاوی و همسر وی را در ژوئیه 2017 و به هنگام حضور در یک مکان تفریحی در ساحل شمالی بازداشت کردند. یک منبع امنیتی در این خصوص گفت: دختر قرضاوی علاوه بر تابعیت مصر، دارای تابعیت قطری است و از سالها پیش به عنوان کارمند سفارت قطر در قاهره فعالیت داشته است.

«احمد ابوالعلا ماضی»، وکیل علا قرضاوی، در همین خصوص گفت: در این پرونده نام شمار بسیاری از سران اخوان المسلمین درج شده است؛ اما اتهاماتی که به علا قرضاوی و همسر وی وارد شده، دو اتهام اصلی است: نخست پیوستن به گروهی که خلاف قانون تشکیل شده و دوم حمایت مالی از اخوان المسلمین.

گفتنی است یوسف قرضاوی از افراد تحت تعقیب در مصر است که هم اکنون در قطر سکونت دارد. 17 ژانویه 2018 دادگاه نظامی مصر یوسف قرضاوی را به اتهام تشویق به خشونت در پرونده ترور یک افسر این کشور، به حبس ابد محکوم کرد. 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر