کد خبر: ۶۵۶۳۹۲۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سردیس و تندیس مشاهیر شهر بوسیله اساتید ساخته می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛  لیلا دودمان رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در نشست کمیسیون اجتماعی شورای شیراز بیان کرد: در بودجه امسال ردیفی را به عنوان تکلیف بودجه قرار دادیم و مقرر شد شهرداری به منظور معرفی مشاهیر ادبی، هنری، علمی و فرهنگی نسبت به ساخت تندیس و سرتندیس این شخصیت‌ها اقدام کند.

وی تصریح کرد: ابتدا مکان‌یابی برای نصب این المان‌ها انجام و پس از آن ساخت سردیس و تندیس‌ها در قالب یک فراخوان ملی به مسابقه گذاشته می‌شود.

دودمان ادامه داد: المان‌های شهری باید مناسب با ضرورت جامعه و همچنین زیبایی شهری به صورت انتزاعی و مفهومی باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: ساخت تندیس را با هدف نامگذاری خیابان‌ها و اماکن و سازه‌های مختلف به نام مشاهیر شیراز و فارس و مکاتبه‌ای با شورای نامگذاری شورای شهر شیراز انجام شده است.

دودمان با اشاره به وقوع اتفاق جدید در حوزه‌ی نشاط اجتماعی اضافه کرد: پخش مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق تلویزیون شهری واقع در پارک آزادی، اقدامی است که با استقبال مردم شیراز روبرو می‌شود.

وی اظهار کرد: در راستای تقویت زیر ساخت‌های فرهنگی مطالعات فاز اول پردیس بزرگ فرهنگی، قرائت خانه، سالن سینما محله و انجام مناقصه‌ی سالن‌های نمایشی پارک نماز مد نظر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا قرار دارد.
انتهای پیام/ت

ساخت تندیس مشاهیر در شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر