کد خبر: ۶۵۶۴۲۱۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶

کارشناس اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی ملایر از راه اندازی 28  مزرعه کشت گل محمدی در این شهرستان خبر داد.

راه اندازی 28 مزرعه کشت گل محمدی در ملایربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ وحید حاجی آبادی، کارشناس اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی ملایربیان کرد: از سال 95 تاکنون بسیج سازندگی ملایر 412 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان کشت گل محمدی پرداخت کرده است.

 وی تصریح کرد: این تسهیلات به 28 نفر از متقاضیان پرداخت شده است و این افراد با استفاده از این تسهیلات اقدام به ایجاد مزارع کشت گل محمدی کرده‌اند.

کارشناس اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی ملایر با اشاره به اشتغال 51 نفر در مزارع کشت گل محمدی ایجاد شده توسط بسیج سازندگی ملایر گفت: ملایر از ظرفیت بسیار مناسبی برای کشت گیاهان دارویی و تزیینی و به ویژه گل محمدی برخوردار است که اگر توجه مناسبی به آن شود می‌تواند کشاورزی و اقتصاد شهرستان ملایر را دگرگون کند.

حاجی آبادی با بیان اینکه در روند یک تحقیق دانشجویی اقدام به ارسال خاک ملایر به فرانسه جهت آزمایش کرده‌اند، خاطرنشان کرد: جواب آزمایش بر این موضوع صحه می‌گذاشت که خاک ملایر بهترین خاک برای کشت گل محمدی است.

وی در پایان ادامه داد: امیدوارم که بتوانیم با فرهنگ‌سازی درست کشاورزی شهرستان را به سمت تولید محصولاتی که مناسب اقلیم این منطقه بوده و کم آب‌بر هستند هدایت کنیم.

انتهای پیام/ب

ایجاد 28 مزرعه کشت گل محمدی در ملایر

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر