کد خبر: ۶۵۶۴۶۶۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با برپایی کارگاه حفاظت و مرمت میدانی آثار سنگی منطقه باستانی شهر یری طرح ساماندهی سنگ افراشته‌های این محوطه باستانی هفت هزار ساله اجرا می‌شود.

نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل امروز در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اظهار داشت: به دنبال پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام شده طرح ساماندهی سنگ افراشته‌های محوطه تاریخ و باستانی شهر یری مشگین‌شهر اجرا می‌شود و از هفته‌های آینده شاهد اقدامات عملی و اساسی در این حوزه خواهیم بود.

وی از برپایی کارگاه حفاظت و مرمت میدانی آثار سنگی منطقه باستانی شهر یری خبر داد و افزود: با برپایی این کارگاه شاهد اجرای طرح ساماندهی سنگ افراشته‌های این محوطه باستانی با قدمت هفت هزار سال خواهیم بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل حفاظت از آثار باستانی موجود در این محوطه تاریخی را از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌ها دانست و بیان کرد: در راستای ساماندهی این مجموعه از نظرات اساتید دانشگاهی و کارشناسان در این حوزه استفاده شده و تلاش و جدیت بر این است تا هر گونه اقدامی در این محوطه تاریخی براساس ضوابط و اصول سازمان میراث فرهنگی باشد.

فلاحی با بیان اینکه ساماندهی این محوطه باستانی به یکی از مطالبات فراگیر مردمی تبدیل شده بود، تصریح کرد: پیش‌بینی شده تا سوله پوششی سنگ‌افراشته‌های شهر یری در این منطقه باستانی اجرا شود که این موضوع پس از بررسی در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به قدمت و اهمیت این محوطه تاریخی و باستانی از پایان‌نامه‌های دانشجویی در راستای مرمت و حفاظت از این مجموعه حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/ع

محوطه تاریخی و باستانی شهر یری مشگین‌شهر

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر