کد خبر: ۶۵۶۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸

60 درصد اهداکنندگان خون در خراسان جنوبی ، اهداکنندگان مستمر هستند..

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛  عاملی، مدیرکل انتقال خون استان گفت: متوسط تعداد اهداکنندگان مستمرخون در استان 60 درصد است که بیشتر از متوسط کشوری است.


ویبا بیان اینکه اهدای پلاکت و اهدای سلول های بنیادی از دیگر فعالیت های سازمان انتقال خون استان است افزود:هر فرد در ماه می تواند دو نوبت پلاکت خون اهدا کند و برای اهدای سلول های بنیادی ،پس از ثبت نام از متقاضیان و انجام پذیرش و آزمایش، در صورت نیاز در هر نقطه از کشور و فراهم بودن شرایط خونی اهدا کننده،به فرد اهداکننده فراخوان داده خواهد شد تا از خون محیطی وی سلول بنیادی دریافت و به گیرنده خون همچون بیمارن سرطانی و بیماران خونی اهدا شود.

 عاملی وضعیت ذخایرخون استان را مطلوب عنوان کرد و افزود: در صورت نیازخونی استان های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خون مازاد استان برای بیماران نیازمند ارسال می شود ولی با توجه به قابل استفاده بودن خون تا 35 روز، همچنان به اهدای خون مردم نیکوکار نیازمندیم.


مدیرکل انتقال خون استان گفت: : ذخایر گروه های خونی منفی در مقاطعی از سال با کمبود مواجه می شود که با فراخوان های رسانه ای این کمبود ها با اهدای خون افراد در زمانهای مختلف برطرف شده است.

انتهای پیام/ک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر