کد خبر: ۶۵۸۱۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
کد خبر : ۶۵۸۱۶۴۰

کیا استینگر با داشتن ظاهری جذاب و به روز و هم چنین برخورداری از امکانات فوق العاده از محبوب ترین خودروهای کره ای در بازار خودروی ایران به شمار می رود. در این مقاله بیشتر از پیش با کیا استینگر آشنا شوید.

معرفی کیا استینگر + بررسی مشخصات فنی و ظاهری آن

 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جواناز جدیدترین محصولاتی که شرکت کیا موتورز اخیرا وارد بازار خودروی دنیا کرده کیا استینگر است. در این مقاله سعی می کنیم به شرح و بررسی مشخصات فنی و ظاهری و همچنین نقاط ضعف و قوت "کیا استینگر" بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کیا استینگر یک ماشین سواری با اندازه متوسط است که دارای کارایی و قدرت خوبی است. شرکت کیا موتورز یک شرکت خودرو سازی کره ای است که با تولید و ارائه این خودروی همه فن حریف، با بازارهای سطح اول جهان رقابت می کند. به نظر می رسد مهندسان شرکت کیا در فرایند طراحی و تولید  این ماشین  از خودروی شرکت رقیب خودش یعنی جنسیس شرکت هیوندای الهام گرفته اند.

 

مشخصات فنی کیا استینگر

کیا استینگر در دو قالب مختلف وارد بازار شده است که این دو مدل از نظر مشخصات موتور باهم متفاوت هستند. قبل از هر چیز لازم به ذکر است که سیستم انتقال قدرت در همه  ورژن و  نسخه هایی که از این مدل کیا ارائه شده بر مبنای دو چرخ عقب محرک است. از گزینه های اضافه این محصول می توان به این اشاره کرد که این خودرو در مدل هر 4 چرخ محرک نیز در دسترس و تعویض دنده  به صورت دستی است. گشتاور تولیدی به وسیله موتور با همراهی یک جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته به چرخ های ماشین انتقال می یابد.

مدل 2 لیتری خودروی کیا استینگر

کیا استینگردر حالت مدل استاندارد یک موتور 4 سیلندر خطی DOHC با گنجایش 1998 سی‌سی دارد که قابلیت توربو شارژ را داراست. این دستگاه 16 سوپاپ دارد که توان مضاعفی را در اختیار چرخ ها قرار می دهد. در مجموع توان کیا استینگر معادل 251 اسب بخار است و می تواند گشتاوری معادل 353 نیوتن متر داشته باشد.

با توجه به مشخصات ذکر شده کیا استینگر، این خودروی فوق العاده، در بازه زمانی حدود 6-5 ثانیه شتاب صفر تا صد را پر خواهد کرد. و میتواند به حداکثر سرعت که در حدود 209 کیلومتر در ساعت است، دست پیدا کند. این خودرو در طی کردن مسافت های طولانی قدرت و استقامت خوب و قابل توجهی دارد.

خودروی کیا استینگر مدل دو لیتری در ازای طی کردن هر 100 کیلومتر مسافت، در حدود 11.2 لیتر بنزین مصرف می کند. که این مصرف برای مسافت های شهری است. برای طی کردن مسافت های غیر شهری برای هر 100 کیلومتر مسافت، چیزی در حدود 7.8 لیتر بنزین مصرف می کند.

معرفی کیا استینگر + بررسی مشخصات فنی و ظاهری آن

 

مدل 3.3 لیتری خودروی کیا استینگر

این مدل، مدل قدرتمندتری از کیا استینگر است که این برتری در بخش گنجایش و قدرت بیشتر موتور است. مدل 3.3 لیتری خودروی کیا استینگر دارای یک موتور 6 سیلندر خورجینی  DOHCاست که 24 سوپاپ دارد و مانند خودروی 2 لیتری نیز قابلیت توربو شارژ دارد.

توان این موتور معادل 365 اسب بخار و حداکثر گشتاوری معادل 510 نیوتن متر است. این ویژگی ها باعث شده اند که خودرو کیا استینگر 3.3 لیتری، شتاب و عملکرد خیلی بهتری نسبت به مدل 2 لیتری داشته باشد. پر کردن شتاب صفر تا صد در این مدل در حدود 5 ثانیه زمان می برد و ماکزیمم سرعتی که می تواند به آن دست پیدا کند 269 کیلومتر در ساعت است.

البته موضوعی که باید ذکر شود این است که خودرو کیا استینگر مدل 3.3 لیتری مصرف سوخت بیشتری نسبت به مدل 2 لیتری دارد. به این صورت که در مسافت های شهری مصرف سوخت آن معادل 13.8 لیتر است و در مسافت های خارج شهری 9 لیتر است.

 

معرفی کیا استینگر + بررسی مشخصات فنی و ظاهری آن

مشخصات فنی کیا استینگر به طور جزئی

 • طول خودرو : 4830 میلی متر
 • عرض خودرو : 1870 میلی متر
 • ارتفاع خودرو : 1400 میلی متر
 • نوع و گنجایش موتور : سیلندر 2 لیتری – 6 سیلندر 3.3 لیتری
 • تعداد سوپاپ مدل 2 لیتری : 16 سوپاپ
 • تعداد سوپاپ مدل 3.3 لیتری : 24 سوپاپ
 • حداکثر توان مدل 2 لیتری : 251 اسب بخار در دور موتور 6200
 • حداکثر توان مدل 3.3 لیتری : 365 اسب بخار در دور موتور 6000
 • حداکثر گشتاور مدل 2 لیتری : 353 نیوتن متر در دور موتور 1400 تا 4000
 • حداکثر گشتاور مدل 3.3 لیتری : 510 نیوتون متر در دور موتور 1300 تا 4500
 • حداکثر سرعت مدل 2 لیتری : 209 کیلومتر در ساعت
 • حداکثر سرعت مدل 3.3 لیتری : 269 کیلومتر در ساعت
 • شتاب صفر تا صد مدل 2 لیتری : 6.5 ثانیه
 • شتاب صفر تا صد مدل 3.3 لیتری : 5 ثانیه
 • نوع سیستم انتقال قدرت : RWD (در صورت سفارش می‌توان مدل 4WD آن را در اختیار داشت)
 • نوع جعبه دنده : هشت سرعته اتوماتیک با امکان تعویض دنده به صورت دستی و استاندارد

معرفی کیا استینگر + بررسی مشخصات فنی و ظاهری آن

امکانات و قابلیت‌های کیا استینگر

علاوه بر بحث فنی، خودرو کیا استینگر از لحاظ امکانات و توانایی های ایمنی، رفاهی و ارتباطی نیز چهره مطرح و درخشانی دارد.

برخی از امکانات و قابلیت‌های امنیتی کیا استینگر

 1. برای مثال در بخش امنیت می توان ترمز ضد قفل ABS برای 4 چرخ خودرو را نام برد.
 2. همچنین این خودرو شامل 8 کیسه هوای ایمنی (۲ عدد کیسه هوای ایمنی در بخش جلو، ۲ عدد کیسه هوای ایمنی جانبی، ۲ عدد کیسه هوای ایمنی پرده‌ای و ۲ عدد کیسه هوای ایمنی زانویی) است.
 3. دارای دوربین کمکی دنده عقب و دوربین نمای اطراف خودرو (AVM)
 4. سیستم هشدار و نمایش نقاط کور خودرو
 5. سیستم هشدار ترافیک در بخش عقب خودرو
 6. وجود حسگرهای کمکی پارک در عقب و جلو خودرو
 7. داشتن سیستم کنترل تطبیقی سرعت

برخی از امکانات و قابلیت‌های رفاهی کیا استینگر

 1. وجود سان روف عریض
 2. قابلیت سردکن و گرم کن در صندلی های جلو
 3. سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک 3 گانه
 4. صفحه نمایش رنگی 7 اینچی
 5. امکان شارژ گوشی
 6. قرار داشتن اهرم‌های تعویض دنده در پشت فرمان خودرو با جای‌گذاری خوب و مناسب 

 

معرفی کیا استینگر + بررسی مشخصات فنی و ظاهری آن

مشخصات ظاهری کیا استینگر

ظاهر کیا استینگر با مشخصات فنی آن کاملا هماهنگی دارد. ارتفاع این خودرو چندان بلند نیست. شکل ویژه سپر آن ظاهر خودرو را اسپورت تر کرده است. چراغ های جلو در حد امکان کشیده هستند که با خطوط حجم دهنده ای که در بالای آن ها قرار دارد چهره ی خودرو را قاطع کرده است. اما یکی از مسائلی که وجود دارد این است که بر خلاف ظاهر بیرونی خودرو، درون خودرو جذابیت کمتری دارد و حس مدرن بودن را کمتر به فرد منتقل می کند و جز ظاهرهای جوان پسند نیست میتوان گفت تا حدودی کلاسیک است.

طی بررسی هایی که روی مشخصات فنی و ظاهری کیا استینگر انجام دادیم، در مجموع میتوان گفت که مشخصات فنی هر دو خودرو کاملا قابل ملاحظه، بسیار قوی و با امکانات امنیتی و رفاهی بالایی است و در کل کیا استینگر محصول قدرتمندی به شمار می آید. همچنین کیفیت رانندگی این خودرو از دید تعداد زیادی از کارشناسان معتبر رسانه‌های خودروی جهان (مثل موتور ترند و کار اند درایور)، مورد تایید است و در رده خوبی قرار دارد. امیدواریم که این مطلب مفید بوده و مورد توجه شما واقع شده باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر