کد خبر: ۶۵۸۳۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست مطرح کرد؛‌

محبت خانی گفت: دولت برای نیرو‌های مسلح بودجه‌ای را اختصاص می‌دهد، اما برای سازمان محیط زیست این کار انجام نمی‌شود.

محیط بان در حال آموزش به کارگیری سلاح هستند/دولت هیچ بودجه ای را برای حمایت از محیط بانان اختصاص نداده استجمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری سازمان محیط زیست برای این لایحه اظهار کرد: بر اساس گزارشات دریافتی، یکی از محیط بانان استان فارس با رعایت نکردن قانون بکارگیری سلاح، منجر به فوت یکی از شکارچیان شده و در همین راستا حکم قصاص برای این محیط بان صادر شده است.

وی ادامه داد : اگر به هر نحوی فردی از قانون تبعیت نکند و منجر به قتل کسی شود، خود فرد خاطی باید برای دریافت رضایت از خانواده مقتول اقدام کند. حال اگر قتل شبه عمد باشد، سازمان محیط زیست مکلف به پرداخت دیه است.

محبت خانی با بیان اینکه سازمان محیط زیست مکلف به حفظ جان محیط بانان و مردم است، گفت: لایحه حمایت از محیط بانان در موضوع پرداخت دیون، کار محیط بانان را تسهیل کرده است.

وی با بیان اینکه در قانون بکارگیری سلاح، ضعف آموزش در میان محیط بانان وجود دارد، افزود: آموزش محیط بانان در زمینه بکارگیری سلاح باید تقویت شود و در حال حاضر سازمان محیط زیست آموزش در این باره را آغاز کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست تصریح کرد: در حال حاضر حدود 500 محیط‌بان در حال آموزش قانون به کارگیری سلاح هستند.

وی ادامه داد : آموزش محیط بانان به گونه‌ای است که محیط بانان خارج از چارچوب قانون از سلاح خود استفاده نکنند، چراکه شاید حق شکارچی کشته شدن نباشد و باید دستگیر و بازداشت شود.

محبت خانی بیان کرد: سازمان محیط زیست به شدت در حال پیگیری آموزش قانون استفاده از سلاح برای محیط بان است و تمام تلاش و هدف ما تقویت آموزش است.

وی افزود: لایحه حمایت از محیط بانان در کمیسیون حقوق قضایی مجلس ارائه شده است و سازمان محیط زیست منتظر تصویب این لایحه در مجلس است چرا که با تصویب این لایحه در مجلس کمکی برای حمایت از حقوق محیط بانان خواهد بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان محیط زیست تصریح کرد: متاسفانه دولت بودجه ای برای حمایت از محیط بانان به سازمان محیط زیست اختصاص نداده است تا اگر محیط بانی برابر قانون از سلاح استفاده کرده و محکوم به دیه شده است، ما بتوانیم برای پرداخت دیه بودجه ای تخصیص دهیم.

وی ادامه داد: دولت  برای نیروهای مسلح ردیف بودجه ای را اختصاص می دهد، اما برای سازمان محیط زیست این کار انجام نمی شود.

محبت خانی گفت: سازمان محیط زیست از محیط بانی حمایت می کند که آموزش قانون به کارگیری از سلاح را دیده باشد و به صورت قانونی از سلاح استفاده کند .

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر