کد خبر: ۶۵۸۶۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور جایگاه نخست ترانزیت را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس ، داریوش باقر جوان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: در ۳ ماه نخست سال هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور جایگاه نخست ترانزیت کالا را کسب کرد.

وی افزود:بندرشهید رجایی با کسب ۲۹ درصد از مجموع ترانزیت کالا‌های ورودی، مهم ترین و فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: در این مدت هفتصد و سه هزار و ششصد و هفتاد و یک تن کالا از  بندرعباس به دیگر مرز‌های کشور ترانزیت شده است.

باقر جوان بیشترین کالا‌های ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالا‌های ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همچنین مرز‌های پرویزخان، بازرگان و باشماق را دیگر مرز‌هایی نام برد که در جایگاه‌های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۰ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرز‌های نام برده شده صورت می‌گیرد و تنها ۳۰ درصد متعلق به سایر مرز‌های کشور است.

داریوش باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: در ۳ ماهه نخست سال ، ۲هزارو ۴۴۰ هزار تن کالا‌های مصرفی و مواد نفتی از کشور ترانزیت شده است، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است.

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهم ترین کریدور‌های بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیاز‌های مواد اولیه کشور‌های آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند.

ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالا‌های ترانزیتی از کشورمان است.

انتهای پیام/ف

بندر شهید رجایی فعال ترین مرز ترانزیتی کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر