کد خبر: ۶۵۸۶۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
در پیام وزیر بهداشت؛

هاشمی گفت: توسعه زیرساخت‌های مشارکتی و مردمی برای رصد آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت و خدمت رسانی بیشتر موثر است.

(دریافتی)اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه استبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسن هاشمی وزیر بهداشت با بیان اینکه اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است، تاکید کرد: تحقق این امر، بدون مشارکت فراگیر مردم در قالب کانون های محله محور( CBO)، در تعامل با سمن ها، خیریه ها، سازمان ها و دستگاه ها از طریق مجمع سلامت در سطوح محله تا استان و ملی محقق نخواهد شد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: توسعه زیر ساخت های مشارکتی و مردمی فرصتی برای رصد مداوم آسیب های اجتماعی حوزه سلامت و تلاش در کاهش آنها به مدد مددکاران و همچنین بهره برداری تمام ارکان وزارت بهداشت در راستای خدمات رسانی شایسته تر به مردم است.

متن پیام وزیر بهداشت، بدین شرح است:

روسا و همکاران محترم دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی قطب خراسان رضوی/ شمالی/ جنوبی

در تعریف سازمان جهانی بهداشت آنگاه که از عوامل اجتماعی موثر بر سلامت سخن به میان می آید؛ نه تنها آن را به عنوان یکی از چهار رکن سلامت معرفی کنند، بلکه سهمی بیش از هفتاد درصد را به امر اجتماعی در حوزه سلامت اختصاص می دهد.

جامعه دانشگاهی ما که با ایفای نقش محوری در آموزش، مطالعه و تبیین راهکارهای اصولی برای تامین سلامت آحاد جامعه تلاش و مجاهدت می کنند، حتما به این مهم که سهمی بیش از نصف را به خود اختصاص داده است بپردازند.

بدون شک، اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است و این امر محقق نخواهد شد مگر با مشارکت فراگیر مردم در قالب کانون های محله محور( CBO )، در تعامل با سمن ها، خیریه ها، سازمان ها و دستگاه ها از طریق مجمع سلامت در سطوح محله تا استان و ملی.

یقین دارم مشارکت هدفمند و مسئولانه این سه رکن به هم پیوسته و موثر می تواند سهم تعیین کننده ای در تقویت و پایداری طرح تحول نظام سلامت ایفا کند که بدون همکاری مدبرانه و مسئولانه روسای محترم دانشگاه ها و همه همکاران خدوم و متعهد مسیر شکوفایی خود را به درستی طی نخواهد کرد.

حال که به مدد و همت همکاران پرتلاشم، معاونت اجتماعی به جایگاه شایسته ای در وزارت بهداشت دست یافته است، انتظار دارم این حرکت توسعه مدار با حمایت و مداومت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در پرداختن به امر اجتماعی شدن سلامت با استفاده از تمام ظرفیت های نوین آموزشی و زبان هنر به بالندگی خود دست یابد.

توسعه زیر ساختارهای مشارکتی و مردمی فرصتی است برای رصد مداوم آسیب های اجتماعی حوزه سلامت و تلاش در کاهش آن ها به مدد مددکاران و همچنین بهره برداری تمام ارکان وزارت بهداشت در راستای خدمات رسانی شایسته تر به مردم، به ویژه انتظار دارم این جریان از بیشترین حمایت و استقبال توسط همکارانم در شبکه بهداشت بهره مند گردد و همدلانه زمینه هم افزایی در ارتقای سلامت را فراهم نمایند.

مطمئن هستم استمرار این جریان در مشهد مقدس فصلی تازه را تجربه خواهد کرد، از ساحت قدسی امام هشتم(ع) توفیق در انجام خدمت برای همه شما عزیزان خواستارم.

گفتنی است؛ همایش آموزشی، توجیهی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در قطب 9 دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مشهد با حضور روسا و معاونین اجتماعی دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ های علوم پزشکی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان کلان منطقه ۹کشور، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

پیام وزیر بهداشت به همایش معاونت اجتماعی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر