کد خبر: ۶۵۸۶۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
زنگنه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارشناس مسائل آمریکا گفت: اروپایی‌ها از سیاست سایه روشن درباره برجام دست بردارند و هرچه زودتر بسته تضمینی خود را ارائه دهند.

اروپایی ها باید دست از تعلل در ارائه بسته تضمینی خود بردارند.صباح زنگنه کارشناس مسائل آمریکا در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بسته تضمینی اتحادیه اروپا جهت حفظ برجام اظهار کرد: اتحادیه اروپا درباره ارائه بسته تضمینی خود تعلل می کند و آنها از همان ابتدای خروج آمریکا از برجام هیچ زمان بندی مشخصی برای ارائه بسته خود مشخص نکرده اند.

وی گفت: همان طور که می دانید آقای روحانی به اروپا سفر کرده است. باید دید این سفر چه نتیجه‌ای دربردارد و قاعدتا باید بعد از پایان سفر رئیس جمهور، اتحادیه اروپا موضع نهایی خود را مشخص کند و تصمیم آخر را بگیرد.

کارشناس مسائل آمریکا اظهار کرد: اعلام کلی اروپا مبنی بر التزام و تعهد به برجام قبلا گفته شده اما اینکه این گفتار تبدیل به یک برنامه مشخص و طرح زمانبندی‌ و اجرایی شود باید به صورت مبسوط ارائه شود.

زنگنه تصریح کرد: به نظر می‌آید چنین اقدامی صورت خواهد گرفت اما اینکه این برنامه تا چه حد بتواند به طور کامل منافع جمهوری اسلامی ایران را تأمین کند، باید طرح را دید و در مورد آن قضاوت کرد.

کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه ایران نیاز دارد که هزینه‌های واقعی عدم التزام و تعهد به اجرای کامل برجام را به نحوی که منافع ایران به طور کامل محقق شود به گوش اروپایی‌ها برساند، ادامه داد: در صورتی که آنها نتوانند منافع کامل ایران را تامین کنند هزینه‌های محتملی که برای آنها دربردارد، روشن باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اروپایی ها باید دست از تعلل بردارند و از حالت سایه روشن در قبال ایران و برجام خارج شوند در غیر این صورت ایران خود اقدام نهایی را انجام می دهد.


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر