کد خبر: ۶۵۸۶۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
برای چندمین بار؛

هکری از احتمال افشای اطلاعات ۱۲۰ میلیون نفر از کاربران فیس‌بوک خبر داد.

باز هم نشت اطلاعات کاربران فیس بوکبه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هکری از احتمال افشای اطلاعات 120 میلیون نفر از کاربران فیس بوک خبر داد.

 این هکر با نام Inti De Ceukelaire متوجه شده است که از طریق مسابقه " NameTests " جزئیات اطلاعات کاربران در اختیار سایر وب‌سایت هایی قرار می گیرد که در همان مرورگر باز شده اند.

این امر باعث می شود که هر سایت مخربی به این داده ها به راحتی دسترسی پیدا کند. این مسئله ناشی از یک نقص ساده و در عین حال حیاتی در وبسایت NameTests است که ظاهرا از سال 2016 وجود داشته است.

این هکر، به عنوان یک اثبات مفهومی، وبسایتی مخرب را توسعه داد که به وبسایت NameTests متصل شد و با استفاده از یک کد ساده، اطلاعاتی از قبیل: نام، تصاویر، نوشته ها و لیست دوستان افرادی را که در مسابقه شرکت می کنند، استخراج کرد.

مانند هر برنامه دیگر فیسبوک ، در این پلت فرم رسانه های اجتماعی، ثبت نام در وبسایت NameTests، به سازنده اجازه می دهد که اطلاعات مورد نیاز را از پروفایل کاربران و با اجازه خود آنان دریافت کند.

این ایراد در تاریخ 22 آوریل (23 فروردین) به فیسبوک اطلاع داده شد و پس از دو ماه این مشکل رفع شد. تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر سوء استفاده از این داده ها ( اطلاعات کاربران ) وجود ندارد.

پیشتر مشخص شده بود که یک برنامه مسابقه ای داده های 87 میلیون کاربر فیس بوک را به یک شرکت مشاوره سیاسی فروخته بود که این داده ها در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2016 تاثیر گذار بوده اند، این موضوع به رسوائی بحث برانگیزی برای فیس بوک تبدیل شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر