کد خبر: ۶۵۸۶۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳

شهردار گناباد گفت: برای اجرای بهتر طرح های شهری و استفاده بهینه از اعتبارات سند راهبردی شهری گناباد با کمک دانشگاهیان تدوین می شود.

تدوین سند راهبردی شهری گنابادبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، عباس علایی افزود: اعتبار تخصیص یافته به شهرداری ها، غیر دولتی و بسیار ناچیز بوده که با وضعیت اقتصادی کشور کمتر شده است.

وی ادامه داد: اعتبار تخصیص یافته به شهرداری ها از سهم سه درصدی عوارض سوخت به شهرداری ها برداشته شده و به هدفمندی یارانه داده شده که این قانون در طول زمان برای شهرداری ها مشکل ساز خواهد بود و برای آن جایگزینی داشته باشند.

شهردار گناباد تصریح کرد: درآمد شهرداری از محل ارزش افزوده ۴۰۰ میلیون تومان بوده که به ۱۵۰ میلیون رسیده که این نشان از وضعیت بد اقتصادی شهرداری ها می باشد.

علایی گفت: کل درآمد شهرداری گناباد از محل اعتبارات تملک دارایی در سالیان گذشته سه میلیارد تومان بوده و امسال به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: با توجه به مباحث مطرح شده دولت در نظر دارد شهرداری ها به سمت درآمد پایدار حرکت کند که البته برای اجرای طرح های درآمد پایدار نیاز به بودجه است که در توان شهرداری گناباد نمی باشد.

شهردار گناباد ادامه داد: با توجه به وضعیت اعتباری موجود دیگر زمان آزمون و خطا برای بودجه ها گذشته و شهرداری ها برای انجام پروژه ها نیاز به طرح جامع راهبردی شهری دارد که در این خصوص با همکاری دانشگاهیان طرح راهبردی شهری گناباد تدوین خواهد شد.علایی اذعان کرد: در طرح راهبردی شهری گناباد تمامی دستگاه ها نقش دارند و این طرح چشم انداز ۵ ساله را برای گناباد ترسیم می کند.

علایی تصریح کرد: در طرح های گذشته فقط به مباحث عمرانی توجه شده در صورتی که در طرح راهبردی به مباحث اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دیده شده و محوریت طرح گناباد بیشتر با گردشگری خواهد بود.

وی گفت: یکی از طرح های که در شهرداری در دست اقدام بوده طرح گردشگری قنات قصبه است که برای آن اعتباری در حدود ۳۰۰ میلیون در نظر گرفته شده است.

علایی افزود: بودجه پیشنهادی شهرداری گناباد ۱۹ میلیارد تومان بوده که امیدواریم محقق شود و در حوزه های مختلف نیز با ارگان های دیگر تفاهم نیز صورت گرفته است.


انتهای پیام// ج.ر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر