کد خبر: ۶۵۸۷۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
امیرباقری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

تحلیل گر بازار سرمایه گفت: بازار، در هفته‌ای که گذشت با یک حرکت رفت و برگشتی روبرو بود.

فوری// بازار سهام با یک حرکت رفت و برگشتی مواجه بودامیرعلی امیرباقری تحلیل گر بازار سرمایه در گفت وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درخصوص وضعیت بازارسرمایه طی هفته گذشته اظهار کرد: بازار، در هفته‌ای که گذشت با یک حرکت رفت و برگشتی روبرو بود. پس از رشد سنگین هفته‌های گذشته و تغییرات چندکاناله قیمت ها، با شناسایی سود توسط معامله گران و افزایش حجم عرضه‌ها اصلاح درون کانالی در برخی از نماد‌های مهم و تاثیر گذار آغاز شد.

وی ادامه داد:پرهیز از معاملات بدون تحلیل و هیجانی نکته‌ای بود که به معامله گران در هفته‌های اخیر گوشزد شد. عزم جدی راه اندازی بازار ارز ثانویه و معاملات اوراق پیش خرید سکه تا حدودی از التهابات فروکاست. احتمال ورود بانک مرکزی در معاملات آتی سکه و نیز کاهش حجم اخبار بد و روشن شدن افق اقتصادی از هیجان معاملات در بازار‌های موازی کم کرد.

وی ادامه داد: روز شنبه 97/4/9 در بازار بورس تعداد ۹۸۵ میلیون برگه اوراق به ارزش ۲۳۲۱ میلیارد ریال معامله شد. بازار فرابورس نیز میزبان معامله ۵۲۹ میلیون برگه اوراق به ارزش ۲۴۴۰ میلیارد ریال بود. در اولین روز هفته شاخص‌ها با احتیاط و با تغییرات جزیی نسبت به روز کاری قبل معامله شدند. شاخص کل و آیفکس در سطوح ۱۱۱۵۲۸ و ۱۲۶۷ واحد مستقر شدند. فارس بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص و فولاد بیشترین حجم معاملات را داشتند.

امیرباقری تصریح کرد:روز یکشنبه 97/4/10 در بازار بورس و فرابورس بترتیب تعداد ۱۲۲۷ و ۳۳۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۹۰۲ و ۲۰۵۰ میلیارد ریال معامله شد. کلیه شاخص‌های مطرح بازار در این روز با اُفت سنگین روبرو شدند. تدپیکس با ریزش ۲.۵ درصدی به سطح ۱۰۸۶۹۴ واحد دست یافت. آیفکس نیز با کاهش ۳ درصدی روبرو شد و به رقم ۱۲۳۰ واحد رسید. نماد‌های فولاد و فملی هردو همزمان بیشترین تاثیر منفی بر شاخص و بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

این تحلیل گر بازار سرمایه یادآورشد: روز دوشنبه 97/4/11 در بازار بورس تعداد ۸۳۲ میلیون برگه اوراق به ارزش ۲۱۵۶ میلیارد ریال معامله شد. در بازار فرابورس نیز ۶۶۴ میلیون برگه اوراق به ارزش ۲۸۸۷ میلیارد ریال مورد داد وستد قرار گرفت. شاخص کل با رشد بیش از یک درصد به رقم ۱۰۹۹۳۷ واحد رسید. آیفکس بدون تغییر نسبت به روز قبل در سطح ۱۲۳۰ واحد باقی ماند. نماد فولاد همزمان بیشترین ارزش معاملات و بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را از آن خود کرد.

امیرباقری بیان کرد: روز سه شنبه 97/4/12 در بازار بورس و فرابورس بترتیب تعداد ۱۲۹۵ و ۶۱۵ میلیون برگه اوراق به ارزش ۳۴۴۰ و ۴۱۳۰ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت. شاخص کل با رشد ۲ درصدی به سطح ۱۱۲۳۴۶ واحد رسید. در این میان شاخص ۳۰ شرکت بزرگ با رشد حدود ۳ درصدی بیشترین جهش را از آن خود کرد و به رقم ۵۵۲۸ واحد رسید. نماد‌های فارس، فولاد و کگل بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص نهادند. فولاد، شاراک و فارس در صدر ارزش ریالی معاملات قرار گرفتند.

وی در پایان گفت: روز چهارشنبه مورخ 97/4/14 در بازار بورس تعداد ۱۸۳۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۳۰۰ میلیارد ریال معامله شد. شاخص کل بازار با رشد ۱۴۳ واحدی به رقم ۱۱۲۴۹۰ واحد دست یافت. شاخص کل هموزن با ۲۵ واحد کاهش به سطح ۱۸۷۰۵ بازگشت. نماد‌های فارس، پارسان و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص نهادند. فولاد، فملی و کچاد بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند. در بازار فرابورس تعداد ۶۹۳ میلیون برگه اوراق به ارزش ۴۵۴۵ میلیارد ریال مورد داد و ستد واقع شد. آیفکس با رشد ۲.۶ واحد به سطح ۱۲۵۳ رسید. زاگرس بیشترین تاثیر مثبت و میدکو بیشترین اثر منفی را بر شاخص نهادند. نماد‌های ذوب و ارفع بیشترین ارزش نعاملات را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام/

بورس در هفته ای که گذشت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر