کد خبر: ۶۵۸۷۷۶۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: ۳ هزار و ۸۰۰ آموزگار پایه استان در دوره آموزش تربیت بدنی شرکت خواهند کرد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، افشین خوش‌گوار در نشست ستاد استانی دوره آموزش تربیت بدنی ویژه آموزگاران پایه با اشاره به لزوم اهمیت و ضرورت توجه به درس تربیت بدنی به عنوان یکی از حوزه‌های یازده گانه یادگیری برنامه درسی ملی، رشد و توسعه برنامه‌های حوزه تربیت بدنی در چند سال اخیر را محسوس و قابل مشاهده ارزیابی کرد و گفت: ایجاد محیط با نشاط و شاداب با دانش آموزان بانشاط در مدارس یکی از اهداف اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت است که نیروی انسانی نقش ویژه‌ای در شکل گیری آن دارد.
وی افزود: پوشش تمام کلاس‌های درس تربیت بدنی از اولویت‌های حوزه تربیت بدنی و سلامت استان بوده است و در سال جدید با توجه به استقرار پایه دوازدهم و تعریف دو ساعت درس تربیت بدنی برای دانش آموزان این پایه با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم بود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان افزود: در این راستا بنا داریم بر اساس دستورالعمل وزارتی طرح آموزش درس تربیت بدنی برای آموزگاران پایه را در تابستان سال جاری برای آموزگاران زن استان در مقطع ابتدایی برگزار کنیم تا کمبود نیروی انسانی موجود در این بخش مرتفع شود.
خوش‌گوار خاطر نشان کرد: در این طرح با هدف تأمین کمبود نیروی انسانی و نیز توسعه ورزش مدارس دختران و افزایش نشاط، تحرک و سلامت خود آموزگاران پایه و نیز دانش آموزان برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری دوره مدرسان استانی در اواخر تیرماه خبر داد و گفت: دوره شهرستانی طرح پس از برگزاری ستاد شهرستانی و فراخوان ثبت نام آموزگاران از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریور ماه در مناطق ۱۶ گانه آموزش و پرورش استان برگزار می‌شود.
خوش‌گوار اضافه کرد: در این طرح ۳ هزار و ۸۲۱ معلم زن ابتدایی در اولویت اول و در اولویت دوم ۷۰۰ مدیر مدارس ابتدایی به مدت ۴۰ ساعت دوره ضمن خدمت تئوری و عملی مورد آموزش طرح با سر فصل‌های مشخص شده قرار خواهند گرفت.
در این جلسه معاون آموزش ابتدایی و پژوهش و برنامه ریزی و سایر اعضا ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت اجرای این طرح، پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با کیفی بودن دوره بیان کردند.
انتهای پیام/م

برگزاری دوره مدرسان استانی در اواخر تیرماه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر