کد خبر: ۶۵۸۷۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر گفت: بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ معلول در این شهرستان سکونت دارند که با توجه به مناسب سازی نشدن خیابان‌ها و معابر برای تردد در سطح شهر با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  ابراهیم نرماشیری رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر گفت:  معلولان مانند سایر افراد حق دارند که به راحتی در خیابان ها، معابر، ادارات و بانک‌ها تردد کنند و در این رابطه با مشکل و مانعی مواجه نباشند.

وی بیان کرد: این بی توجهی در مناسب سازی معابر، موجب شده معلولان در زمان حضور در خیابان ها، معابر و ادارات برای تردد مشکلات جدی داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از اداراتی که برای عبور معلولان مناسب سازی شده اند، افزود: در تعدادی از ادارات و بانک‌ها رمپ مناسبی برای تردد معلولان پیش بینی نشده به طوری که اگر معلولان به عنوان ارباب رجوع به این ادارات مراجعه کنند نیازمند کمک دیگران هستند.

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر گفت: بر اساس قانون حمایت از حقوق معلولان، تمام موسسات و سازمان‌های دولتی موظف هستند در طراحی و ساخت ساختمان‌ها و معابر عمومی معلولان را نیز مد نظر قرار دهند.

نرماشیری با اشاره به اهمیت مناسب سازی شهری برای تردد معلولان افزود: مناسب سازی فقط رفع تکلیف نیست، بلکه احقاق حق یک معلول به عنوان یک شهروند است.

انتهای پیام/گ

خیابان‌های ایرانشهر برای تردد معلولان مناسب نیست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر