کد خبر: ۶۵۸۷۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس مرکز سنجش پزشکی با اشاره به آمار داوطلبان آزمون ارشد گفت: تداخل زمانی برگزاری آزمون باعث غیبت برخی از داوطلبان می‌شود.

آغاز آزمون ارشد پزشکی با شرکت بیش از ۷۵ هزار داوطلب/ تداخل زمانی برگزاری کنکور و آزمون استخدامیمحمدحسین پورکاظمی‌ رئیس  مرکز سنجش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به برگزاری  نوبت نخست آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 97 از  صبح امروز اظهار کرد: این آزمون از امروز صبح با رقابت 75 هزار و 7 نفر در سراسر کشور آغاز شد و نوبت عصر آن امروز و دو دنوبت دیگر فردا 15 تیر برگزار خواهد شد.

پورکاظمی اظهار کرد: کلید اولیه آزمون ارشد پزشکی 97 یکشنبه 17 تیر ماه روی سایت سنجش پزشکی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که 25 درصد داوطلبان در آزمون ارشد پزشکی 97 غایب باشند زیرا عده‌ای از ثبت‌نام کنندگان‌ آن دسته از افرادی هستند که در زمان ثبت‌نام فکر می‌کردند فارغ‌التحصیل می‌شوند اما موفق به اتمام دوره کارشناسی خود نشده‌اند همچنین به دلیل آنکه فردا آزمون ارشد پزشکی همزمان با آزمون استخدامی کشور فردا برگزار می‌شود، بسیاری از ثبت‌نام کنندگان‌ در ارشد پزشکی که آزمون آنها با آزمون استخدامی همزمان شده است از آزمون ارشد پزشکی انصراف می دهند.

چرا آزمون استخدامی و ارشد پزشکی همزمان شدند؟

پورکاظمی‌ در خصوص اینکه چرا تاریخ آزمون سازمان استخدامی کشور و ارشد پزشکی 97 همزمان شدند، گفت: تاریخ آزمون ارشد پزشکی از بهمن ماه تعیین و ثبت‌نام برای آن در سال گذشته انجام شده بود اما ثبت‌نام در آزمون استخدامی در اردیبهشت 97 انجام شد که سازمان سنجش بسیار تلاش کرد تا آزمون سازمان استخدامی کشور هفته آینده برگزار شود اما سازمان امور استخدامی زیر بار نرفت و سازمان سنجش مجبور به برگزاری آزمون در روز 15 تیر شد.

پورکاظمی‌ تصریح کرد: یکی از دلایل مخالفت سازمان سنجش این بود که هفته گذشته سازمان سنجش کنکور سراسری را برگزار کرد و برای این آزمون تمهیدات امنیتی زیادی دیده شده بود؛  کارکنان سازمان سنجش روزهای بسیاری در قرنطینه بودند و با تعیین 15 تیر به عنوان برگزار آزمون سازمان امور استخدامی کشور قرنطینه کارکنان سازمان سنجش به 35 روز رسید.

وی بیان کرد: با وجود مخالفت‌های سازمان سنجش و سنجش پزشکی در نهایت به دلیل فشار سازمان امور استخدامی این آزمون فردا 15 تیر همزمان با آزمون ارشد پزشکی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر