کد خبر: ۶۵۸۸۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از ۶۰ درصد شهروندان فرانسوی نسبت به آینده اقتصادی کشورشان تردید دارند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، بر اساس نتایج نظرسنجی «اودوکسا»، حامیان حزب جبهه ملی فرانسه بیش از دیگران نگران آینده اقتصاد این کشور هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۴ درصد از مردم فرانسه نگران آینده اقتصادی کشورشان هستند. این رقم، رشد ۱ درصدی نگرانی‌ها را نسبت به ماه ژوئن نشان می‌دهد.

همچنین، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد حدود ۸۵ درصد حامیان حزب جبهه ملی فرانسه درباره آینده این کشور تردید دارند. طرفداران حزب «لارم» که از جانب امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تاسیس شده است، بیشترین اطمینان را از آینده کشور خود داشته اند؛ به طوری که تنها ۲۳ درصد آن‌ها نسبت به شرایط آتی کشور خود نگران بوده اند.

این موسسه نظرسنجی از شرکت‌کنندگان درباره انتظاراتشان از رئیس جدید اتحادیه کارفرمایان «جنبش شرکت‌های فرانسه» که قرار است در هفته آینده انتخاب شود، پرسید.

۸۳ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند انتظار دارند رئیس آینده این اتحادیه بر رشد دستمزد مدیران ارشد فرانسه نظارت کند. در این میان، ۸۰ درصد نیز خواستار تاکید بیشتر بر افزودن نمایندگان کارگری در شورا‌های اجرایی شرکت‌ها شدند.

افزون بر این، ۶۷ درصد شرکت‌کنندگان فرانسوی در این نظرسنجی اعلام کردند می‌خواهند جنبش شرکت‌های فرانسه بپذیرد شرکت‌هایی که با کارگران قرارداد‌های کوتاه‌مدت به امضا می‌رسانند، مالیات بیشتری پرداخت کنند. این در حالی است که ۵۷ درصد شرکت‌کنندگان اعلام کردند از این اتحادیه می‌خواهند درخواست برای کاهش مالیات بر کسب و کار‌های فرانسوی را مطرح کند تا به این صورت، سطح مالیات پرداختی متعادل شود..

این نظرسنجی در روز‌های ۲۷ و ۲۸ ژوئن برگزار شد. ۹۶۷ شرکت‌کننده بالای ۱۸ سال در این نظرسنجی شرکت کرده اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر