کد خبر: ۶۵۸۸۱۷۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به بحران خشکسالی و کاهش بارش باران گفت: این پدیده بیش از یک‌میلیون هکتار مراتع استان بوشهر را در خشک‌ترین وضعیت و در معرض نابودی قرار داده است.

بحران خشکسالی و کاهش بارش بارانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سهیل مهاجری در بوشهر با اشاره به اینکه بارش باران در استان بوشهر به شدت کاهش و خشکسالی ادامه یافت اظهار داشت: بر اساس آمار‌های موجود بارش باران در استان بوشهر ۵۳ درصد کاهش یافت که نقش مهمی در تشدید پدیده خشکسالی در اراضی منابع طبیعی به ویژه مراتع داشته است.

وی، کاهش بارش باران را سبب کاهش سفره‌های آب زیرزمینی و میزان آب در طرح‌های آبخیزداری دانست و افزود: پدیده خشکسالی در فعالیت عرصه منابع طبیعی از جمله فعالیت عشایری نقش مهمی داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به خشکسالی در مراتع استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: خشکسالی بیش از یک‌میلیون هکتار مراتع استان بوشهر در خشک‌ترین وضعیت و در معرض نابودی قرار داده است.

مهاجری، با بیان اینکه با توجه به شرایط اقلیمی درماه‌های آینده اثرات خشکسالی در مراتع بیشتر می‌شود تصریح کرد: با توجه به کمی بارش در سال زراعی جاری برخلاف سال قبل احتمال گرمای شدید و فشار مضاعف روی پوشش گیاهی وبوته‌ای در مراتع استان وجود دارد.

وی مراتع استان بوشهر را ۵۵ درصد مساحت استان دانست و گفت: در فصل تابستان علف‌های مراتع به صورت کامل خشک و گیاهان مرتعی نیز قابل اشتعال است که نسبت به هرگونه بی احتیاطی و یا کوچکترین جرقه آتش در مراتع هشدار داده می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر سطح مساحت جنگلی استان را ۲۲۷ هزار و ۲۱۵ هکتار دانست و خاطر نشان کرد: از مساحت جنگلی استان ۱۵ هزار و ۸۱۶ هکتار آن جنگل‌های دست کاشت است.

مهاجری با اشاره به اینکه استان بوشهر دهمین سال خشکسالی را پشت سر می‌گذارد گفت: اکنون این استان دهمین سال خشک خود را پشت سر می‌گذارد و کاهش بارندگی‌ها، اثرات زیان باری در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری دارد.

انتهای پیام/م

‌خشکسالی مراتع استان بوشهر را در معرض نابودی قرار داده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر