کد خبر: ۶۵۸۸۹۰۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان امر به معروف و نهی از منکر را حساس ترین و ظریف ترین احکام شرعی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حجت الاسلام دکتر فرج اله براتی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان که با حضور اعضای شورای دانشگاه و جانشین دبیر ستاد و معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تشکیل شد، بیان داشت: امر به معروف زمانی ارزش پیدا می کند که جنبه عملی به خود بگیرد و نسبت به یکدیگر علاقمند باشیم .

وی، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از حساس ترین، ظریف ترین احکام شرعی و از واجبات عنوان و تصریح کرد: با اجرای این مهم سایر واجبات نیز برپا می شوند.

حجت الاسلام عطایی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز با اشاره به فردی و حاکمیتی بودن امر به معروف و نهی از منکر اذعان داشت: آگاه سازی مردم نسبت به وظیفه خود از وظایف ما است و آمر به معروف خود باید عامل به معروف نیز باشد.

کهزاد سروستانی، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان به دستور خداوند بزرگ در قرآن کریم مبنی بر اینکه افرادی که توانمندی دارند باید اقامه نماز، زکات و امر به معروف کردن افراد اشاره کرد و گفت: تجربه گذشته باید چراغ راه آینده باشد و با اصلاح روش ها امر به معروف اجرا شود.

وی در ادامه از شورای این دانشگاه خواست گروه های طلایه داران را راه اندازی کنند و با طرح ها و ایده های نوین برای کشور الگو باشند.

ذوالفقار کیانی، جانشین معاونت دولت به مردم در این جلسه با اشاره به موقعیت بدست آمده در مسئولیت جدید دانشگاه بیان کرد: باید از این فرصتی که خداوند به ما داده است بدرستی استفاده کنیم، زیرا همگی مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه های ستاد و وظایف شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه برای اعضاء جلسه پرداخت و خواستار آموزش کارکنان، انجام تبلیغات محیطی و پیرامونی، شناسایی مصادیق معروف و منکر، انجام کار پژوهشی و تهیه پایان نامه دانشجویان در این زمینه شد.

انتهای پیام/گ

برگزاری شورای امر به معروف و نهی از منکر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر