کد خبر: ۶۵۸۸۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲

امانوئل مکرون و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در کاخ الیزه با یکدیگر دیدار و درباره روابط دوجانبه گفتگو کردند.

دیدار رییس جمهور فرانسه و امیر قطر در کاخ الیزهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، امانوئل مکرون -- رئیس جمهور فرانسه -- در نشست خبری مشترک با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در پاریس بر لزوم همکاری هر چه بیشتر دو کشور برای برخورد و شکست دادن تروریسم تاکید کرد و گفت فرانسه همه ظرفیت و توان خود را برای هدف قرار دادن گروه های تروریستی به کار می گیرد.

مکرون پس از دیدار و گفتگو با امیر قطر در کاخ الیزه گفت: وزرای امور خارجه دو کشور مامور شده اند در جهت تسهیل تبادلات دو جانبه گام بردارند. ما مصمم هستیم به همکاری باهم برای برقراری صلح و ثبات ادامه دهیم و این به معنی ایجاد وحدت در منطقه است. قطر از اقدام هایی که کشورهای خلیج (فارس) انجام داده اند هر روز آسیب می بیند، خانواده هایی به علت این بحران از یکدیگر جدا مانده اند. ما درباره این بحران گفتگو کردیم و مصمم هستیم آن را با گفتگو حل و فصل کنیم.

تاکيد کرد: فرانسه از سال گذشته میلادی سرگرم رایزنی با همه طرف ها در منطقه بوده و با اصرار از آنان خواسته است مسیر میانه روی و آشتی را در پیش بگیرند. ما درباره دیگر مسائل منطقه ای هم گفتگو کردیم. ایران، یمن، سوریه، عراق، فرایند (به اصطلاح) صلح در فلسطین و لیبی. موضوع لیبی یکی از اولویت های مهم برای ماست و تا پایان سال باید زمینه را برای برگزاری انتخابات در این کشور فراهم آوریم. قطر و فرانسه همچنین مصمم هستند روابط دوجانبه ی خود را گسترش دهند چه روابط اقتصادی، چه فرهنگی و ورزشی و در این زمینه امیر قطر بر تمایل خود برای افزایش سرمایه گذاری تاکید کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی هم روابط دوجانبه ی دوحه - پاریس را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: ما درباره مسائل مختلف منطقه تبادل نظر کردیم بویژه در زمینه مناقشه اسرائیل با فلسطینی ها گفتگو داشتیم. از موضعی که مکرون در یک سال گذشته در قبال بحران خلیج (فارس) اتخاذ کرده قدردانی می کنم. ایشان همواره در کنار قطر ماند و همواره تاکید کرد گفتگو بین طرف ها بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

انتهای پیام/

تاکید مکرون بر مبارزه با تروریسم 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر