کد خبر: ۶۵۸۹۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

جمشید تقی زاده از افزایش وام ضروری بازنشستگان کشوری به ۵ میلیون تومان خبر داد و گفت: این افزایش از شهریور ماه سال جاری اعمال می‌شود.

افزایش وام ضروری بازنشستگان کشوریبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سالن کنفرانس این صندوق برگزار شد.

تقی زاده در این نشست خبری اظهار کرد: وام ضروری بازنشستگان کشوری از شهریور ماه سال جاری از ۴ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون به ۳۰۰ هزار بازنشسته عضو صندوق بازنشستگی کشوری وام ضروری تعلق گرفته است که در سال جاری این تعداد به ۴۰۰ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از تشکیل فراکسیون بازنشستگان کشوری در مجلس شورای اسلامی خبر داد و یادآور شد: فراکسیون بازنشستگان کشوری با هدف پیگیری امور مختلف مرتبط با بازنشستگان تشکیل می‌شود و نیازها و انتظارات بازنشستگان در این فراکسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با وجود فدراسیون ورزش در بخش کارگری، ورزش پیشکسوتان و بازنشستگان را نیز با اهتمام ویژه دنبال کنیم.

وی از واگذاری رفاه کارت یک میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری خبر داد و در ادامه اضافه کرد: رفاه کارت یک میلیون تومانی از شهریور ماه سال جاری به بازنشستگان واگذار خواهد شد و جزئیات چگونگی اعطای کارت فوق طی روزهای آینده به اطلاع بازنشستگان می‌رسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: برای بازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری بسته‌های حمایتی مختلفی را در نظر گرفته ایم و در راستای تکریم و بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان اقدامات ویژه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم.

تقی زاده با اشاره به افزایش حقوق ۸۲/۵ درصد از افراد بازنشسته از ۱ میلیون و هشتصد هزار تومان به ۲ میلیون و صد هزار تومان تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۳ درصد بازنشستگان کشوری  حقوق ۱ میلیون و دویست هزار تومانی که توسط دولت به عنوان حداقل دستمزد وزارت کار تعیین شده است دریافت می‌کنند و مابقی حقوق بالای ۲ میلیون تومان را دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: رفاه کارتی که به بازنشستگان کشوری واگذار می‌شود، در مرحله نخست به ۵۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری اعطا خواهد شد و این افراد می‌توانند با در اختیار داشتن رفاه کارت مبلغ یک میلیون تومان از فروشگاه‌های رفاه خرید کنند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد:‌ این صندوق با ماهیت اجتماعی و اقتصادی خود به عنوان دومین صندوق بزرگ بیمه‌ای کشور محسوب می‌شود که هم اکنون یک میلیون و 380 هزار بازنشسته را تحت پوشش دارد و از این تعداد 56 درصد بازنشستگان را بازنشستگان آموزش و پرورش شامل می‌شوند.

تقی‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: صندوق بازنشستگی کشوری با سرلوحه قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت جایگاه بازنشستگان و لزوم توجه به امور معیشتی آنها و همچنین تأکید رئیس جمهور بر رفع دغدغه‌های بازنشستگان و فراهم کردن آرامش و آسودگی خاطر در دوران بازنشستگی، از جمله برنامه‌های ویژه‌ای است که در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی مدنظر قرار داده است.

وی یادآور شد: تیم مدیریتی جدید در صندوق بازنشستگی کشور با حمایت همه جانبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گام‌های مهم و تصمیمات تأثیرگذاری را در جهت بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی بازنشستگان در دستور کار خود قرار داده است و این تصمیمات به مرور اجرایی خواهد شد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: در سال جاری برای همسان سازی حقوق بازنشستگان 19 درصد حقوق آنها اضافه شد و میانگین دریافتی حقوق بازنشستگان تا دو میلیون و 100 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

تقی‌زاده از راه اندازی تعاونی‌های چند منظوره خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که با همکاری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اجرایی می‌شود، راه اندازی تعاونی‌های چند منظوره با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغال زایی برای فرزندان بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری است.

وی به توجه ویژه صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان کارآفرین اشاره کرد و گفت:  با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان کارآفرین که به دنبال گرفتن تسهیلات مناسب هستند مورد توجه ویژه قرار خواهند گرفت و در صدد هستیم تا با اعطای تسهیلات مناسب به این بازنشستگان، شرایط ایجاد اشتغال برای فرزندان آنها را نیز محقق کنیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: یکی از فعالیت‌های فرهنگی که با هدف افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت بازنشستگان انجام می‌گیرد، اجرای سفرهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان است. این برنامه با رویکرد گردشگری انجام می‌شود و در سال 97 به 200 هزار نفر از بازنشستگان تسهیلات انجام سفرهای گردشگری زیارتی و سیاحتی اعطا می‌شود.

تقی‌زاده در ادامه به تشریح برنامه‌های خانه‌های امید بازنشستگان در کشور اشاره کرد و افزود: گسترش برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برای جامعه بازنشستگان از جمله سیاست‌های صندوق بازنشستگی در سال جاری است و این اقدام با هدف توجه به سلامت روان و اهمیت اوقات فراغت بازنشستگان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تاکنون 43 خانه امید در 23 استان کشور تأسیس شده است. زمین خانه‌های امید با تصویب هیئت دولت توسط شهرداری‌های استان‌ها تأمین می‌شود. کار احداث و راه اندازی خانه‌های امید بر عهده صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان مکانی برای پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان کشوری است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی بازنشستگان در مرحله کشوری خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف توسعه ورزش همگانی با مشارکت بیشتر بازنشستگان و کاهش فقر حرکتی در میان آنها و در سطح ملی برگزار می‌شود.

تقی‌زاده گفت: همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان هر ساله با هدف شناسایی و معرفی بازنشستگان نخبه در سطوح مختلف از طرف صندوق بازنشستگی کشوری در روز 25 ذی‌الحجه که به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نام گرفته است، برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: نیازهای درمانی از جمله مطالبات بازنشستگان پس از همسان سازی حقوق آنها است. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته آسیب پذیری بازنشستگان در سنین بالاتر به مراتب بیشتر می‌شود و آنها بیشتر به بیماری‌های مختلف مبتلا شده و نیازمند استفاده از بیمه تکمیلی در جهت تأمین هزینه‌های دارو و همچنین هزینه‌های بخش درمان هستند. به همین دلیل بیمه تکمیلی را برای بازنشستگان کشوری برقرار کردیم که در سال جاری در شکل جدیدتری به ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری منجر خواهد شد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: در حال حاضر 2 میلیون نفر بازنشسته و وظیفه بگیر و همچنین افراد تحت تکفل آنها مشمول بیمه تکمیلی درمان هستند. سال گذشته در بخش بستری فوق تخصصی و بیماری‌های خاص و صعب العلاج مبلغ 17 میلیون تومان به بازنشستگان بیمار پرداخت شده است و 34 هزار نفر به طور میانگین از تسهیلات 26 میلیون تومانی بیماری‌های خاص بهره مند شده‌اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
علی بهجتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
شمااگر می خواهید خدمتی به بازنشسته ها بکنیدقانون همسانسازی حقوق با شاغلین را اجرا کنید. خدماتی ازقبیل کارت منزلت و تکریم و وام و تور مسافرتی و همه و همه هرکدام بنوعی تحقیر بازنشسته است .شمافکرمیکنید سیرخبر از گشنه دارد؟؟.
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
چرا افزایش نمی یابد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
شاغلین وضعشون بهتی جون یکاز همکارای من که ۲۵ سال سبق کار داره۳ونیم ملیون حقوقش ولی من با ۳۰ سال ۲ میلیون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
نه دوریال به حقوق اضاف شده که بلافاصله سی ریال به قیمت ها اضاف شده است چه فایده . از هزینه فوت وکمک هزینه ازدواچ که قبولش دارید ولی نه می پردازید ونه حرفی میزنید بگوئید .والسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
با سلام واحترام.حقیر در سال ۹۴ با ۳۱ سال خدمت حکم کار گزیینی بنده دو میلیون پانصد کمتر ازحکم کار گزینی باز نشستگان سال ۹۶ می باشد...دلیل این همه اختلاف‌چی می تونه باشه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
با سلام واحترام.حقیر در سال ۹۴ با ۳۱ سال خدمت حکم کار گزیینی بنده دو میلیون پانصد کمتر ازحکم کار گزینی باز نشستگان سال ۹۶ می باشد...دلیل این همه اختلاف‌چی می تونه باشه....
محمدرضا کریمی افشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
با سلام وقت بخیر خدا قوت این جانب محمدرضا کریمی افشار بازنشسته آموزش وپرورش استان کرمان شهرستان بم میباشیم که فرزندم دراثر حادثه رانندگی دچار آسیب شدید پا ودر نهایت قطع پا شده و در همین زمان دچار بیماری ام اس شدید شده است وبرای ادامه درمان وجراحی پای پسرم هزینه‌های اضافی سنگین و زیادی محتمل میشوم درضمن وام 26 -17 میلیونی بیماران خاص را نگرفته ام، وهرماه بابت فیزیوتراپی و داروهای مکمل خاص نزدیک به سه میلیون تومان پول پرداخت میکنم این مبلغ به غیر از داروهای خاص ام اس میباشد خواهشمندم که در صورت امکان و صلاح میدانید رسید گی کنید ممنونم از زحمات و لطف شما بزرگواران.،
اذر فراش حسینی وطیف بگیر دیوان محاسبات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
همسانسازی کی به حساب واریز میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
اقای تقی زاده اولا تاشما این کارها که فرمودی انجام دهید بازنشته دیگه این همه زحمت کشیدن دوما دومیلیو تومان با این همه گرانی چه دردی دوا میکند با توجه به اینکه بازنشته داماد دارد نوه دارد عروسدارد درمعرض انواع مریضها میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
در سال جاری برای همسان سازی حقوق بازنشستگان 19 درصد حقوق آنها اضافه شد و میانگین دریافتی حقوق بازنشستگان تا دو میلیون و 100 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

همسان سازی حقوق بازنشستگان 19 درصد حقوق آنها اضافه شد
خدا به داد شاغلین برسه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
چرا تامين اجتماعي ،و لشگري وام ٥ ميليوني ندارد ؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر