کد خبر: ۶۵۸۹۶۰۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
نوذرپور خبر داد

شهردار منطقه ۲۲ گفت: تا آخر امسال در ۱۲ محله منطقه ۲۲، سند‌های مدیریت کاهش خطرپذیری بلایا تهیه می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در نشستی که با حضور علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲، رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲، مدیر بحران شرکت آب و فاضلاب منطقه۳ تهران، رئیس هلال احمر منطقه، رئیس اورژانس منطقه، مدیران ایستگاه‌های آتش‌نشانی منطقه۲۲ و مدیران کلانتری‌های منطقه برگزار شد، فعالیت‌ها و تدوین استرانژی‌های مدیریت بحران منطقه۲۲ مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲، در رابطه با اقدامات و فعالیت‌های مدیریت بحران صورت گرفته در منطقه توضیحاتی ارائه داد و گفت: منطقه ۲۲ دارای بافت فرسوده نیست و بافت‌های ناایمن سطح منطقه شناسایی شده و در حال ایمن سازی آن‌ها هستیم.

نوذرپور با اشاره به سند‌های بالادستی موجود در سیستم مدیریت بحران شهر تهران گفت: برای انجام هر چه بهتر وظایفمان در مدیریت بحران، آشنایی از قوانین و مقررات اسناد بالا دستی برای مدیران و کارشناسان مدیریت بحران منطقه ضروری است.

وی به اولین سند سیاست‌های کلی نظام در مورد حوادث غیر مترقبه و سوانح طبیعی اشاره کرد و ادامه داد: طبق این سند بافت فرسوده کشور باید در طی دو برنامه چهارم و پنجم توسعه تمامی بافت‌های فرسوده ایمن شوند. اما تاکنون در کل شهر کشور فقط ۱۵درصد از این بافت‌های فرسوده ایمن سازی شده اند.

شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه مدیریت شهری جدید با اراده جدی در حال حل مشکلات مدیریت بحران شهر تهران است، گفت: در منطقه ۲۲ بافت فرسوده‌ای وجود ندارد، اما در حال بررسی و شناسایی فضا‌های ناایمن هستیم و ایمن خواهند شد.

نوذرپور با اشاره به بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها که مدیریت شهری را مکلف به تصمیم گیری و اقدام عملی نسبت به حوادث طبیعی و انسانی دانسته، گفت: شهر تهران تنها شهری است که قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران را دارد و از این رو باید بسیار توانمند در دانش و اقدام نسبت به سایر شهر‌ها عمل کند باشد.

وی بیان اینکه تا آخر امسال در ۱۲ محله منطقه ۲۲ سند‌های مدیریت کاهش خطرپذیری بلایا تهیه می‌شود، ادامه داد: با تهیه شدن این اسناد، هر محله وظایف و تکالیف خود را در زمان وقوع حادثه می‌دانند و باعث تسریع در انجام وظایفشان می‌شود.

شهردار منطقه۲۲ با اشاره به اینکه منطقه ۲۲ پناه گاهی امن برای شهر تهران در زمان وقوع حوادث است، گفت: منطقه ۲۲ با دارا بودن استاندارد‌های زیست محیطی و فضای سبز گسترده پناهگاه فرامنطقه‌ای برای شهر تهران محسوب می‌شود.

نوذرپور در پایان با بیان اینکه مهمترین موضوع در مدیریت بحران آموزش است، گفت: با ایجاد اولین پارک ایمنی شهر تهران در منطقه،۲۲ کمک شایانی به آموزش شهروندان در شهر تهران برای مقابله با حوادث می‌شود.

در ادامه این نشست روزبهانی سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران با قدردانی از زحمات و اقدامات ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲ گفت: سازمان مدیریت بحران شهر تهران با استفاده از اساتید دانشگاه‌های کل کشور در حال تهیه "طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران" است.

روزبهانی شناسای خطرات و ریسک‌ها را در مقابله با حوادث از الویت‌ها دانست و افزود: با تهیه نقشه خطر پذیری، محدوده توان عملیاتی خود را در زمان وقوع حوادث بشناسیم و بعد از آن به برنامه‌ریری برای مقابله با بحران بپردازیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه اولین نیاز مدیریت بحران در زمان حوادث، ارتباطات است، گفت: در حال حاضر سه دستگاه نوین ارتباطی قوی و با پوشش آنتن‌دهی خوب در تهران داریم و جای نگرانی نیست.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر