کد خبر: ۶۵۸۹۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹

استاندار چهارمحال و بختیاری از عملکرد نامطلوب مدیران دستگاه‌های اجرایی در جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری انتقاد کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ اقبال عباسی در نشست شورای ادارای چهارمحال و بختیاری که با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در شهرکرد برگزار شد، از عملکرد نامطلوب مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری انتقاد کرد.

وی گفت: از مجموع سه هزار و ۶۰ میلیارد ریال سهم این استان از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی و عشایری کشور با کارمزد ۶ درصد، تنها ۲۶۰ میلیارد ریال آن  جذب شده است.

عباسی با بیان اینکه برخی از استان‌های کشور که همزمان با چهارمحال و بختیاری پرداخت این تسهیلات را آغاز کردند، جذب بیشتری داشته‌اند افزود: مدیران مرتبط باید قصور خود را در این زمینه بپذیرند.

وی اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با سود ۱۸ درصد، استان سوم کشور و در پرداخت وام اشتغالزایی روستایی جزو استان‌های آخر است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هفت نفر از مدیران کل و چهار نفر از مدیران بانک‌های عامل این استان تنها دو ماه فرصت دارند تا عوامل عقب ماندن در جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی را بررسی و نسبت به جذب آن اقدام کنند.

عباسی با بیان اینکه بانک‌های عامل استان نباید طرح‌های مصوب در کمیته فنی را به بهانه بررسی مجدد معطل کنند گفت: بانک‌هایی که با کمبود نیرو و شعبه مواجه هستند باید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.

وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های ۹ گانه استان نیز به منظور جذب سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی، اقدام و پیگیری لازم را انجام دهند.

عباسی اضافه کرد: جذب تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری هم در اولویت برنامه دستگاه‌های اجرایی حوزه شهرسازی چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.

گفتنی است: استاندار چهارمحال و بختیاری پیش از این در جلسات مختلف و از جمله نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نیز از کوتاهی مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب نشدن تسهیلات اشتغال در استان انتقاد کرده و خواستار تسریع در اقدام در این زمینه شده بود.

انتهای پیام/ف

عملکرد ضعیف در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر