کد خبر: ۶۵۹۴۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
رئیس سازمان بهزیستی کشور در اردبیل:

محسنی بندپی گفت: در قالب طرحی با همکاری آموزش و پرورش امسال تمام بازمانده های تحصیلی در کشور را به مدرسه بازمی گردانیم.

بازمانده های تحصیلی به مدرسه بازمی گردند/هزینه کودکان با سازمان بهزیستی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور ظهر چهارشنبه در نشست خبری در اردبیل افزود: در قالب طرحی با همکاری آموزش و پرورش امسال تمام بازمانده های تحصیلی در کشور را به مدرسه بازمی گردانیم.

وی با بیان اینکه این مهم با هدف جلوگیری از آسیب کودکان محروم از تحصیل محقق می شود، یادآور شد: سازمان بهزیستی برای کاهش آسیب های احتمالی هزینه تحصیل این کودکان محروم را تقبل می کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به محرومیت ۱۱۰ هزار کودک از تحصیل تصریح کرد: راهبرد و اولویت اول این سازمان پیشگیری است و این مهم در برنامه های ملی نیز ذکر شده لذا پیشگیری از آسیب به این کودکان بازمانده می تواند در آینده آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تمهیدات این سازمان در بحث کودکان کار و خیابانی متذکر شد: اکثرا این کودکان از سوی گروه های مافیایی به کار گرفته شده و در بحث توزیع موادمخدر گرفتار می شوند.

محسنی با تاکید بر اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد این کودکان خیابانی اتباع خارجی هستند، اجرای طرح‌های جمع آوری را گره گشا ندانست و یادآور شد: بیشتر کودکان جمع آوری شده با حضور والدین تحویل و دوباره به چرخه کار خیابانی برمی گردند.

وی توانمندسازی این کودکان را مهمترین اقدام و برنامه بهزیستی برشمرد و عنوان کرد: در این زمینه بهزیستی تاکنون طرح های مختلفی در بحث اشتغالزایی و ارائه تسهیلات اشتغالی اجرا کرده است.

انتهای پیام/ب

صحبت های رئیس سازمان بهزیستی کشور در اردبیل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر