کد خبر: ۶۵۹۴۴۶۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷

رییس اتاق مشترک ایران و عراق امروز در کرمان گفت:بازار عراق آماده همکاری با ایران در زمینه غذایی ، مصالح ساختمانی ،دارو و وسایل بهداشتی ، گردشگری ، میوه تره بار و خدمات فنی مهندسی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،یحیی آل اسحاق رییس اتاق مشترک ایران و عراق که امروز در نشست مشترک فعالان اقتصادی استان کرمان با مسئولان اتاق مشترک ایران و عراق صحبت می‌کرد با بیان اینکه بازار عراق مهمترین بازار منطقه است گفت: بازار عراق، بازار همواری نیست و پر از سنگلاخ است، اما باید تلاش کرد بازار را شناخت و از آن بهترین بهره را برد، زیرا این کشور به دلیل اینکه زیرساخت‌های آن ضربه خوده متکی به واردات است.

وی با تاکید بر امن‌تر شدن عراق گفت: اکنون همه کشور‌ها تقاضای فعالیت و حضور در این کشور را دارند و باید صادرکنندگان ما در این رقابت پیروز شوند.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نیز در این جلسه خطاب به فعالان اقتصادی استان گفت: بازار عراق آنقدر مهم است که ارزش آن را دارد چند سال از زندگی خود را در این کشور حضور داشته باشید تا بتوانید به آن اشراف پیدا کنید.

سید حمید حسینی تاکید کرد: ۶۰ درصد جمعیت عراق در نزدیکی مرز ایران زندگی میکنند و این کمک بزرگی به صادرکنندگان ما می‌کند.

وی مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق را اجزاء و قطعات توربین‌های بخار دانست و گفت: در صنایع غذایی نیز وضعیت خوبی داریم، ولی باید کار بیشتری انجام دهیم.

حسینی از لغو ویزا برای ارتقاء روابط اقتصادی و تجاری ایران و عراق گفت و تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف یکسان سازی کالایی و خدمات نیز لازم است که با تشکیل شرکت‌های فنی مهندسی و حمل و نقل مشترک می‌توان این روابط را افزایش داد.

رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این جلسه وضعیت برخی گمرکات را اسفبار عنوان کرد و گفت: فراهم کردن امکانات اولیه در گمرکات استان برای صادرکنندگان انگیزه فراوانی ایجاد خواهد کرد.

طبیب زاده با بیان اینکه سهم ایران در بازار عراق و به دنبال آن سهم استان کرمان بسیار ناچیز است افزود: تسهیلاتی برای صادرکنندگان تخصیص داده شده، اما آیین نامه آن هنوز ابلاغ نشده است.

در این جلسه فعالان اقتصادی استان مشکلات خود را در زمینه صادرات به کشور عراق با مسئولان اتاق مشترک ایران و عراق در میان گذاشتند.

انتهای پیام/ی

سهم استان کرمان در بازار عراق ناچیز است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر