کد خبر: ۶۵۹۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵

بهشت و جهنم اماکنی هستند که خداوند و فرستادگانش از آن یاد کرده و برای رسیدن و یا دوری از آن راه حل‌هایی را پیشنهاد داده‌اند.

جهنم تنها جهنم نیست؛ بلکه برای خود رتبه بندی و طبقات خاصی دارد که هر کدام متعلق به افرادی با ویژگی‌ها و گناهان خاص است. در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد شما را با معنا و طبقات جهنم و همچنین شلوغ‌ترین محل جهنم و این موضوع که در این محل شلوغ چه افرادی دور هم جمع هستند آشنا نماید. پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟ / معرفی شلوغ‌ترین محل جهنم و افراد حاضر در آن

جهنم یعنی چه؟

بر اساس باور‌های اسلامی، به دوزخ جهنم گفته می‌شود.

جهنم هفت طبقه دارد و هر چه پایین‌تر، جای افراد بدتر. عذاب‌های دوزخ هم روحی هستند هم جسمی.

برخی جهنمیان همیشه در آنجا می‌مانند و برخی دیگر پس از مدتی بخشوده می‌شوند و به بهشت می‌روند.

تنها راه خلاصی از جهنم یا پایان کیفر مقرر است یا شفاعت شفیعان.


بیشتر بدانید: با این ذکر از آتش جهنم در امان بمانید! 


گناهان برخی کسان چنان سنگین است که در آن جاودانه می‌شوند.

جهنم جای عمل نیست و بنابر این نمی‌توان در آنجا با عمل صالح خویش را از عذاب رهانید.

علی بن ابی‌طالب در خطبه‌ای در مورد ضرورت یاد قیامت و عذاب الهی چنین می‌گوید:

مردم! شما چونان مسافران در راهید، که در این دنیا فرمان کوچ داده شدید، که دنیا خانهٔ اصلی شما نیست و به جمع‌آوری زاد و توشه فرمان داده شدید.

آگاه باشید این پوست نازک تن، طاقت آتش دوزخ را ندارد، پس به خود رحم کنید. شما مصیبت‌های دنیا را آزموده‌اید، آیا ناراحتی یکی از افراد خود را بر اثر خاری که در بدنش فرورفته، یا در زمین‌خوردن پایش مجروح شده، یا ریگ‌های داغ بیابان او را رنج داده، دیده‌اید که تحمل ان مشکل است؟

پس چگونه می‌شود تحمل کرد که در میان دو طبقه آتش، در کنار سنگ‌های گداخته، هم‌نشین شیطان باشید؟

آیا می‌دانید وقتی مالک دوزخ بر آتش غضب کند، شعله‌ها بر روی هم می‌غلتند و یکدیگر را می‌کوبند؟ و آنگاه که برآتش بانگ زند میان در‌های جهنم به هر طرف زبانه می‌کشد؟‌

ای پیر سالخورده، که پیری وجودت را گرفته‌است، چگونه خواهی بود آن گاه که طوق‌های آتش به گردن‌ها انداخته شود و غل و زنجیر‌های آتشین به دست و گردن افتد چنان‌که گوشت دست‌ها را بخورد؟

جعفر صادق در مورد جهنم چنین می‌گوید: آتش دنیا یک بخش از ۷۰ بخش آتش جهنم است، آتش جهنم ۷۰ بار با آب خاموش شده سپس شعله‌ور گردیده تا به آتش دنیا تبدیل گشته است و اگر چنین نبود هیچ انسانی طاقت تحمل آتش را نداشت!

شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟ / معرفی شلوغ‌ترین محل جهنم و افراد حاضر در آن

نام طبقات مختلف جهنم

جهنم (Gehenna) نام دره‌ای است در نزدیکی اورشلیم (بیت المقدس) که در جنوب کوه صهیون واقع است.

  در روایت دیگری از امام علی نام طبقات و در‌های جهنم چنین ذکر شده است:

هاویه
سعیر
جحیم
سقر
حطمه
لظی
جهنم

کدام محل در جهنم از همه جا شلوغ‌تر است؟

خداوند در در قران کریم فرموده که درصورت انجام گناه به جهنم فرستاده می‌شوید. اما کجای جهنم از همه جا شلوغ‌تر است و جای چه کسانی است؟ خدا درباره اش فرموده است: «إِنَّا أَرْسَلْناکَ بِالْحَقِّ بَشِیراً وَ نَذِیرا»؛ ما تو را به حق، براى بشارت و بیم دادن (مردم جهان) فرستادیم.

در آیه دیگری چنین آمده است: «وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمین»؛ ما تو را جز رحمت براى جهانیان نفرستادیم. بر اساس آنچه که در قرآن کریم بیان شده است، هیچ گاه رفتار و سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) بدون اذن وحی نبوده، همان گونه که گفتار آن جناب این چنین بوده است و محاورات روزمره و عادی زندگی پیامبر (ص) هم از روی هوی و هوس نبوده است.


بیشتر بخوانید: یاری خداوند در رسیدن بندگان به بهشت/جهنم، ساخته دست خود انسان است 


در واقع محال بوده که بر دامن آن جناب در این وادی گرد گناه و خطا نشسته باشد بر همین اساس برخی با استناد به اطلاق آیه ۳ و ۴ سوره نجم «وَ ما یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْیٌ یُوحى»؛ و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى‏ گوید آنچه مى‏ گوید چیزى جز وحى که بر او نازل شده نیست، معتقدند که تمام سخنان و رفتار و کردار پیامبر (ص) از وحی ناشی شده است.

از این رو، هرگز احتمال کذب و خطا در آن نیستو باید مطیع آن باشیم و به آن عمل کنیم. حالا این پیامبری که سخنانش این گونه وحی است و سخنانش از روی هوا و هوس نیست، در روایتی زیبا امت خود را با ملاک اهتمام به نماز به چهار گروه تقسیم کردند.

در واقع پیامبر (ص) یک شاقول را به ما معرفی کرده که باید هر کسی آن را روی اعمال و رفتار خودش قرار دهد تا اعمالش را بر اساس دقیق کند، بیاییم خودمان را بسنجیم و ببینیم در کدام گروه قرار می‌گیریم؟

شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟ / معرفی شلوغ‌ترین محل جهنم و افراد حاضر در آن

امت رسول خدا به چند گروه تقسیم می‌شود؟

پیامبر (ص) در این باره امتش می‌فرمایند: امت من چهار گروه هستند:

ساهلان در نماز

پیامبر (ص): «صنفٌ یُصَلون، وَلکِنَهُم فِی صَلوتِهِم ساهُون، فکانَ لَهُم الوَیل، وَ الوَیلُ اِسمُ دَرکةٍ مِن دَرکاتِ جَهَنَم»؛ گروهی نماز می‌خوانند، ولی در نمازشان سهل انگارند. پس «ویل» برای آنهاست، و «ویل» نام یکی از طبقات زیرین جهنم است، خداوند می‌فرماید: «فَوَیْلٌ لِلْمُصَلِّینَ الَّذینَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ ساهُون»؛ پس واى بر نمازگزارانى که در نماز خود سهل‌‏انگارى مى‌‏کنند.

«ساهون» از ماده «سهو» در اصل به معنى خطایى که از روى غفلت سر زند، خواه در فراهم کردن مقدماتش مقصر باشد یا نه، البته در صورت اول معذور نیست، و در صورت دوم معذور است، ولى در اینجا منظور سهو توأم با تقصیر است.


بیشتر بخوانید: عذاب جهنم و نعمات بهشتی مادی هستند؟ 


باید توجه داشت که خداوند در آیه نمى‏‌فرماید «در نمازشان سهو مى‌‏کنند»، زیرا سهو در نماز به هر حال براى هر کسی واقع مى‏‌شود، بلکه مى‏‌فرماید «از اصل نماز سهو مى‏‌کنند» و کل آن را به دست فراموشى مى‌‏سپرند؛ بنابراین «ساهون» عده‌ای از مسلمانان هستند که نماز را قبول دارند؛ ولی سهل‌انگاری می‌کنند، این‌ها از نمازشان غافلند و اهتمامى به امر نماز ندارند و از فوت شدنش باکى ندارند، چه اینکه به کلى فوت شود و چه اینکه بعضى از اوقات فوت شود و چه اینکه وقت فضیلتش از دست برود و چه اینکه ارکان و شرایطش و احکام و مسائلش را ندانند و نمازى باطل بخوانند.

در آیه شریفه تکذیب‏‌گر روز جزا به چنین نمازگزارانى تطبیق شده، چون حرف «فاء» که بر سر جمله آمده مى‌‏فهماند جمله مزبور نتیجه تکذیب روز جزا است «أَرَأَیْتَ الَّذی یُکَذِّبُ بِالدِّین» و مى‏‌رساند چنین نمازگزارانى خالى از نفاق نیستند، چون تکذیب روز جزا تنها به این نیست که به کلى آن را منکر شود، کسى هم که تظاهر به ایمان مى‏‌کند و نماز مسلمانان را مى‏‌خواند، اما طورى مى‏‌خواند که عملاً نشان مى‏‌دهد باکى از روز جزا ندارد، او نیز روز جزا را تکذیب کرده.

«ویل» برای این دسته است. یعنی در طبقات زیرین جهنم جای می‌گیرند.

ضایع‌کنندگان نماز

پیامبر (ص): «وَ صِنف یُصَلونَ اَحیاناً، وَلایُصَلون اَحیاناً، فَکانَ لَهُم الغَیُّ، وَالغیّ اِسمَ دَرکةٍ مِن دَرکات جَهنَم»؛ گروهی گاهی نماز می‌خوانند و گاهی نمی‌خوانند، پس «غی» مال آنهاست، و «غی» نام یکی از طبقات پایین جهنم است. خداوند متعال فرمود: «فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضاعُوا الصَّلاةَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَواتِ فَسَوْفَ یَلْقَوْنَ غَیًّا»؛ سپس جانشین آن مردم خداپرست قومی شدند که نماز را ضایع کرده و از شهوات پیروی کردند، و این‌ها به زودی در «غی» افکنده خواهند شد.

این آیه کریمه نشان می‌دهد که اولاً، ضایع کردن نماز با پیروی از شهوت‌ها رابطه مستقیمی دارد، همان طور که نماز انسان را از فحشاء و منکر باز می‌دارد و مانع ارتکاب گناهان می‌شود، ضایع کردن نماز هم، سبب پیروی از شهوت‌ها و خواهش‌های نفسانی که سرچشمه فحشا و منکر است، می‌شود.


بیشتر بخوانید: عذاب الهی/ راه هایی برای دور شدن از عذاب الهی 


از پیامبر اسلام (ص) نقل است که در تفسیر آیه «فخلف من بعدهم» می‌فرمایند: «شصت سال بعد از من، افرادی روی کار می‌آیند که نماز را ضایع می‌کنند و در شهوت‌ها غوطه‌ور می‌شوند و به زودی نتیجه گمراهی خود را خواهند دید»، حال اگر مبدأ شصت سال را هجرت پیامبر در نظر بگیریم، این پیش بینی بر زمان بنی امیه و حکومت یزید، منطبق می‌شود.

ثانیاً، نقطه حساس حفظ سلامت نسل و تداوم پاکی در نسل‌های بعدی، پای بندی به ارتباط مستمر با خداوند است و ضایع کردن این رابطه، پاکی و طهارت را از سلسله فرزندان بشر می‌رباید، آنچه که باید در رابطه با این گروه مورد توجه قرار گیرد، معنای «ضایع کردن و انواع آن» است. باید دید که چگونه نماز ضایع می‌شود؟


ببینید: نماز را می‌پیچانیم تا به چه برسیم؟


ضایع کردن یک عمل، یعنی آن را به نحوی انجام دهی که نتیجه و اثر واقعی آن ظاهر نشود به طوری که بود و نبودش و انجام دادن و ندادنش، مساوی باشد، علامه طباطبایی در تفسیر آیه می‌گوید: «مقصود از اضاعه نماز تباه کردن نماز است، همراه با سستی در امر نماز و خوار شمردن آن و به بازی گرفتن و تغییر ایجاد کردن در آن و ترک نماز بعد از گرفتن و قبول آن».

می‌توان گفت: بد نماز خواندن و نماز را بدون آرامش و با سرعت به جا آوردن از مصادیق ضایع کردن نماز است، نقل شده که روزی پیامبر گرامی اسلام (ص) وارد مسجد شدند، شخصی را دیدند که با شتاب‌زدگی نماز می‌خواند و با رکوع و سجود ناقص، آن را انجام می‌دهد، فرمودند: عمل این شخص مانند نوک زدن کلاغ بر زمین برای برچیدن دانه است. «لَئِنْ مَاتَ هَذَا وَ هَکَذَا صَلَاتُهُ لَیَمُوتَنَّ عَلَى غَیْرِ دِینِی‏»؛ اگر این شخص با چنین نمازی بمیرد، قطعاً خارج از دین (اسلام) مرده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی (ره) می‌گوید: بعثی‌ها در اردوگاه می‌گشتند تا ببینید رهبر فکری اسرای ایرانی چه کسی است؟ ۱۵۰ نفر از اسرا را به عنوان رهبران فکری جدا کردند و به یک شهری بردند و شروع کردن به شکنجه کردن آن‌ها تا اعتراف بگیرند. یک شب من را به همراه عده‌ای برای شلاق زدن بردند. آن شب دو نفر از اسرا را چنان زدند که چشمشان از حدقه درآمد و همان جا کور شدند! بقیه را هم در حدی می‌زدند که خون تمام زمین را گرفته بود. ما آن شب خیلی کتک خوردیم. هوا مهتابی بود. برای نماز بلند شدیم و در حالی که دستمان را به دیوار گرفته بودیم، نماز خواندیم. نماز را خواندیم و افتادیم. بعد متوجه شدیم که این مهتاب برای صبح نبوده است. آن شب هوا مهتابی بوده است. اما ما خیال کردیم که صبح شده است. دوباره صبح که شد، بلند شدیم و نماز خواندیم.


بیشتر بخوانید: کدام بندگان نزد خداوند محبوب‌تر هستند؟ 


آری اسرا و شهدا آن شبی که کتک خوردند تا حدی که چشم برخی آن‌ها از حدقه بیرون آمد، دوبار نماز صبح می‌خوانند. اما بعضی از افراد راحت از کنار نماز می‌گذرند؟ مغازه‌اش را نمی‌بندد برای اینکه یک مشتری یک کیلو نخود بخرد. واقعاً وقتی آدم نگاه می‌کند می‌بیند که بعضی‌ها از چه چیز‌هایی گذشتند، ولی بعضی‌ها از هیچ چیز نمی‌گذرند!

وقتی امامان ما صدای اذان را می‌شنیدند، رنگشان می‌پرید. سر نماز آنچنان محکم می‌ایستادند که جز باد، عبای این‌ها را تکان نمی‌داد. امامان ما این چنین حضور قلب داشتند. تازه وقتی نماز می‌خواند، می‌گوید: «إِلَهِی إِنْ کَانَ فِیهَا خَلَلٌ أَوْ نَقْصٌ مِنْ رُکُوعِهَا أَوْ سُجُودِهَا فَلَا تُؤَاخِذْنِی وَ تَفَضَّلْ عَلَیَّ بِالْقَبُولِ وَ الْغُفْرَانِ»؛ اگر در رکوع یا در سجود نماز من خلل و نقصی دیدی، خدایا به بزرگی خودت قبول کن، پس برای کسانی که نماز را ضایع کنند، یعنی نسبت به انجام آن سست باشند و نماز را خوار بشمارند و آن را به بازی بگیرند، جایگاهشان در یکی از طبقات پایین جهنم به نام «غی» است.

شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟ / معرفی شلوغ‌ترین محل جهنم و افراد حاضر در آن

تارکان نماز

پیامبر (ص): «وَ صِنف لایُصَلون اَبداً فَکانَ لَهُم سَقَر، وَ سقر اِسم دَرَکات جَهَنَم»؛ گروهی که هیچ وقت نماز نمی‌خوانند، «سقر» برای آنهاست، «سقر» هم نام یکی از طبقات زیرین جهنم است. (سقر سخت‌رین و پر جمعیت‌‏ترین درکات دوزخ است) خداوند متعال فرمود: «ما سَلَکَکُمْ فی‏ سَقَرَ قالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّینَ»؛ اهل بهشت از اهل جهنم سؤال می‌کنند: چه چیزی شما را به «سقر» کشاند؟ در جواب می‌گویند: ما از نمازگزاران نبودیم.

خاشعان در نماز

پیامبر (ص): «وَ صِنف یُصَلون اَبداً وَ هُم صَلوتهم خاشِعُون»؛ گروهی همیشه نماز می‌خوانند و در نمازشان خشوع دارند. خداوند متعال فرمود: «قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ الَّذینَ هُمْ فی‏ صَلاتِهِمْ خاشِعُونَ»؛ مؤمنان رستگار شدند، آن‌هایی که در نمازشان خشوع دارند.

«افلح» از ماده «فلح و فلاح» در اصل به معنى شکافتن و بریدن است، سپس به هر نوع پیروزى و رسیدن به مقصد و خوشبختى اطلاق شده است، البته فلاح و رستگارى معنى وسیعى دارد که هم پیروزی‌هاى مادى را شامل مى‌‏شود، و هم معنوى را، و در مورد مؤمنان هر دو بعد منظور است.

پیروزى و رستگارى دنیوى در آن است که انسان آزاد و سربلند، عزیز و بى‌نیاز زندگى کند، و این امور جز در سایه ایمان امکان پذیر نیست، و رستگارى آخرت در این است که در جوار رحمت پروردگار، در میان نعمت‌هاى جاویدان، در کنار دوستان شایسته و پاک و در کمال عزت و سربلندى به سر برد.

در اذان این چنین دیگران را به نماز دعوت می‌کنیم «حی علی الفلاح» این جمله به صورت اجمالی یکی از اسرار نماز را بیان می‌کند که رستگاری در نماز است و بشتابید برای رستگار شدن.


بیشتر بدانید: منطقه ای ناشناخته بین بهشت و جهنم را می شناسید؟ 


آیت‌الله بهجت می‌فرماید: «هر قدر که امور نمازت منظم باشد امور زندگیت هم تنظیم خواهد شد! مگر نمی‌دانی که رستگاری و سعادت با نماز قرین گشته است؟! «حی علی الصلاة حی علی الفلاح».

نماز در جبهه‌ها هم سبب رستگاری رزمندگان شد و هم سبب سربلندی و پیروزی کشور ایران، حسین احمد آبادی یکی از آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی نقل کند: یکی از برادرانی که در آسایشگاه با ما به سر می‌برد، خیلی به نماز اهمیت می‌داد و هیچ وقت نماز اول وقت را ترک نمی‌کرد. او تنگی نفس داشت و بسیاری اوقات نفسش می‌گرفت، به قلبش فشار می‌آمد. بعد از این حالت به زمین می‌افتاد.

بار‌ها اتفاق افتاده بود که او هنگام خواندن نماز آن‌قدر سرفه می‌کرد که نقش بر زمین می‌شد، مدتی نگذشت که حالش وخیم شد و متوجه شدیم که او مبتلا به سرطان ریه شده است. دائم خون بالا می‌آورد. دیگر نمی‌توانست راه برود. وقتی می‌خواست وضو بگیرد دو نفری زیر بازوانش را می‌گرفتیم.

یک روز موقع نماز مغرب می‌خواست از جایش بلند شود. هر چه تلاش کرد میسر نشد. یکی از بچه‌ها که شاهد این صحنه بود، با حالتی دلسوزانه و از روی شفقت گفت: امیر جان با این وضع، مگر مجبوری نماز بخوانی؟ او با عصبانیت پاسخش را داد و گفت: به خدا قسم اگر بمیرم، باز هم جنازه‌ام نماز می‌خواند.

امیدواریم خداوند متعال همه ما را از گروه چهارم قرار دهد و ما را مشمول دعای حضرت ابراهیم (ع) که در قرآن آمده قرار دهد: «رَبِّ اجْعَلْنی‏ مُقیمَ الصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّیَّتی‏ رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاءِ»؛ خدایا! مرا و نسل و فرزندان مرا اقامه گر نماز قرار بده. خدایا، دعایم را بپذیر.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تمام این احادیث را من با تمام وجودم بهش ایمان دارم، یکی از همکلاسی های من در دانشگاه اصلا نماز نمی خواند ، خیلی من نصیحتش می کردم و برای آینده اش بسیار نگران بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
خدایا از گناهان ما بگذر و ما مورد لطف و مهربانی خودت قرار ده . به راستی که خداوند برای بنده اش کافی است
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدایا دلمو به خودت خوش کردم امام زمان غریب مظلوم مان رابرسان به خودمان چون حلال و درست کاربودن خیلی سخت ودوری از امام زمان !!!!!!دعای بنده گناه کارت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خدایا خودت بهمون رحم کن من که خیلی از جهنم میترسم وسعی میکنم همه اعمالم خوب باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
از نظر من خدا ما را آفریده که زندگی کنیم ما انسان‌ها باید خودمان با هم خوب باشیم و بهم خوبی کنیم و قلبمان را پاک کنیم و باطن خوبی داشته باشیم اصلا نباید زندگی را بر مبنای بهشت و جهنم قرار داد
پاسخ ها
بینان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ما آفریده شدیم برای بهشت و خطای خودمون باعث شد که به این دنیا تنزل کنیم و اگر مطابق فرمان الهی زندگی کنیم بعد از مرگ بر میگردیم بهشت و زندگی معنایی ندارد در این دنیا وقتی مرگ وجود دارد که نمیتوان آن را حذف کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ممنون از مطلبتون
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
انشالله خدا همتون رو تو بهترین طبقه بهشت قرار بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ممنون برادر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
همچنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
متن خوبی بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
بهشت یعنی خدمت خالصانه واسه خدا وخلق خدا
انتقام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
تو ایران الان خیلی ها از فقر وبیکاری می نالند می شه گفت اکثر مردم ایران بیکار و فقیرند آیا این حق الناس نیست
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
هیچ کدام راقبول ندارم جهنم وبهشت تواین دنیاهست وقتی خوب باشی وکمک به هم نوع خودکنی ودروغ نگی فکرکنم بهشت میری البته نمازکه واجب است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
پس 124 هزار پیامبر و احکام و دستورات قران و 12 امام بیهوده اومدن دیگه؟
بی نان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
كسانى كه لقاى الهى را دروغ انگاشتند قطعاً زيان ديدند. تا آن گاه كه قيامت بناگاه بر آنان دررسد، مى‏گويند: «اى دريغ بر ما، بر آنچه در باره آن كوتاهى كرديم.» و آنان بار سنگين گناهانشان را به دوش مى‏كشند. چه بد است بارى كه مى‏كشند.
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
کوچک ترین بدی و از کوچک ترین خوبی ثبت می شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
با سلام.مطلبی که منتشر شد خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
واقعا خیلی وحشتناکه خدایا خودت به فریادمون برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
دنیا حساب و کتاب دارد نباید غفلت کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
هرچی خوندمش متوجه نشدم شلوغ ترین جای جهنم کجاست؟؟؟جایی که مردم از نماز گزاران نبودن؟
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
سلام من فکر کنم معنی صلاه در قران رویکرد به خداوند است در همه امور . بقیه اعمال غیر از نماز پنج گانه چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
من الان بیکارم و یه ریال هم درآمد ندارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
فقد دعا کن خدا کند کی امام زمان بیاد دوستی خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
زندگی من الان شده جهنم به خاطر بیکاری و فقر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
متاسفانه من الان در شرایطی قرار گرفتم که دین و دنیا رو از دست دادم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
برای چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
خدا به همه ی ما رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
واقعا خیلی وحشتناک هست
پاسخ ها
ویدا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
سلام اری خیلی وحشتناک است خدایا توبه کردم خدایا مه خیلی به حجاب خود کوشش میکنم خدایا تو هم کمک کن همراهی مه خدایا توبه کردم مه خیلی از خشم خدا میترسم خدایا مه قول میدهم کی همیشه از دستورشما پی روی کنم خدایا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
خدایا از شر شیطان راننده شده و گناهانم به تو پناه میبرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
امام جعفر صادق علیه السلام که درود خدا و ملائکه بر او باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
طبقه وسط اختلاسگران و دزدان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
وای خدای من!!!!!!!!!!!! خیلی وحشتناک هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
کسایی که با دقت مطلب رو نخوندن: شلوع ترین طبقه جهنم سقر هست جایی که تارکان نماز در اون هستن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
سلام رباخواران ونزولخواران بیشترین طبقات وعمیقترین نقاط جهنمرامی کیرند نه نماز کذاران در تاویل ایات غرض ومرض خرج نکنید وایمکه نماز مهم است شکی نیست ولقمه حرام ونزول خواران هرکز از جهنم خارج نمیشوند حالا کسانی که درنماز سهل انکاری میکنند امید دارند که مشمول رحمت خدا شوند منتها رباخواران ونزول خواران همین امید را نیز نخواهئ ئاشت هرکز هرکز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
شلوغترین قسمت جهنم کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
آرمین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
مطلب رو درست بخون بفهمی شلوغ ترین جای جهنم کجاست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
کسی تابه حال از اون دنیا نه امده کی از شلوغی جهنم یا بیهشت خبر داشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
چند سال پیش یه نفر دلم وشکست بدجوری هم شکست وهنوزم همین کارو می کنه هیچ‌وقت نمی بخشمش خدایاتوهم نبخشش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
حتی فکر کردن به آن وحشتناک هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
نمیدونم کجاست؟؟؟؟؟ ولی امیدوارم خداوند به ما نظر کنه و گناهان ما را ببخشه و هدایتمون کنه تا گرفتار عذاب نشویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
خدا خودش به فریادمون برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
خوبه پس همهگی توی جهنم ابدی هستیم ، پس چرا اصلا متولد شدیم...
ناشناس
|
France
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
ما که مستاجریم انتخاب دست خودمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
تارکان نماز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خدا ب همه رحم کنه انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
شلوغترین سقر است و تارکان نماز در انجا هستند
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
نماز که وظیفه بنده اس بپاس از نعمات الهی و باید بجا بیاره وگرنه ناشکری کرده
پاسخ ها
ویدا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خیلی خیلی زیبا برادر ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خدایا منو بکش راحت شم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خدا به ما فقط رحم کنه
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
من نمازم را کامل میخونم ولی مال مردم هم میخورم اختلاس هم میکنم. مردم آزار هم هستم و ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
پس جای تو در جهنم هست جهنم برای ادمی مثلی تو ساخته شوده
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اینو برای تمام دولتمندان بفرستید .تا درس عبرت بگیرند و جهادی مشکلات را برطرف کنند .واقعا بخاطر خدا کار کنتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
جوانان از بیکاری قادر به ازدواج نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
سلام ممنون ازمطالبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
ای کسی که گفتی نماز نمیخونی خداوند بدترین غذاب را برای تو در نظر گرفته وآن این است که لذت مناجاتش ( نماز خواندن) را از تو گرفته است نمیدانی نماز خواندن چه لذتی دارد اگر تمام دنیا را به تو بدهند بازهم به لذت گفتن ایاک نعبد و ایاک نستعین در نماز نمی رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
طبقه مال مردم خورها
وکسای که بیت المال را میخورن
کسای که احتکار میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
متاسفم برای دوستانی که فکر میکنن فقط باید خدااونهارو دوست داشته باشه واونها نیاز به این ندارند این مطلب برای بیداری بود نه یک قرص خواب !!!وافرادی که دراین دنیا خونه ای نداشتن امکان این رو دارن که این دعاشون توی بهترین جای بهشت براورده شه امیدوارم قبل از روز حسرت و واویلا به خودمون بیایم.متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
من از مردن میترسم خدایا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
بسیار زیبا بود
ولی نام امامان عزیز را بدون لقب نوشتید
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
جای کسانی که حق یتیم رو میخورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
ممنون از مطلب تون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خداوند یاری مان کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
برین توبه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اختلاس گران تو اون طبقه هستن و مزدوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اللهی العفو
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
جهنم و بهشت همینجاست . خوبه که خیلیها بفهمند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
چی بگم والا نمیدونم
طلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خدایا تو یار و یاور ما باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
این فرمایشات بزرگان کاملا صحیح است اما نمیدانم چرا تقلب مردم با اینکه باور دارند اما تقوی نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
واویلا بر ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
کسانی که حق بیت المال را می خورند در کدام طبقه جای داردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
کافیست انسان باشیم اونوقت میفهمیم خدا خیلی مهربونه
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
بلاخره معلوم نشد شلوغ ترین جا کجاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
یکم فکر کن میفهمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
من نماز نمیخونم و لی خدا منو خیلی دوست داره منم خیلی دوستش دارم/ فقط کافیست انسان باشم و انسان همین کافیست
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اینو به تنهایی کشف کردی ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی...
آیه ۳۱ سوره آل عمران
علایی
| Netherlands |
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
سلام.بزرگوار خدا بنده شو دوس داره اما این بی انصافی نیس بخدایت سجده نمیکنی؟کسانی هستن به والله قسم بخاطر هوس و شمکشون چه سرهایی خم میکنن و این کار بزرگترین گناه است.و کسانیکه نماز نمیخونن یه عده ای هستن که از دوست و فامیلشون خجالت میکشه که نماز نمیخونه و باید از خدا خجالت بکشیم که نمیکشیم...خدا رحم کند به همه همین...موفق باشید.یاعلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
اگه دوستش داشتی فرمانشو انجام میدادی
خیلی ساده داری خودتو گول میزنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
پس تو بی نماز هستی اشتیباه فک کردی خداوند ادمی بی نماز را دوست نداره خداوند ادم را خلق کرده کی اون را یاد کنم نماز بخوانم روزه بیگیرم
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
باید از خدا طلب بخشش بخواهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خدایا از گناهانمان بگذر
پاسخ ها
ویدا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
سلام گناه نکن دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
من دل یه نفرو شکستم عذاب وجدان گرفتم خدایا کمکم کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اللهم عجل الولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
من واقعا از اون دنیام میترسم به خودم میگم خدایا من خیلی گنهکارم فقط منوببخش
tt90ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
شلوغ‌ترین طبقه جهنم کجاست و چه کسانی در آن هستند؟
پاسخ ها
ح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
جای تو هست
ناشیناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
هر وقت رفتی باز میفهمی کی شلوغ ترین جای کجاست یکش تو هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
سلام ممنون عالی بود
محسن
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
تو جهنم این دنیا که برا من جا نبود نه زمینی تونستم بخرم نه خونه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
التماس دعا دارم از تک تک دوستان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر