کد خبر: ۶۵۹۴۵۳۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در دیدار با استاندار بوشهر بر ایمنی تاسیسات هسته‌ای در اجرای اقدامات لازم در حفاظت از مردم تاکید کرد.

رزمایش هسته‌ای در سال ۹۷ با محوریت حفاظت از مردم برگزار شدبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر با سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیداررئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور ضمن تشریح وظایف و ماموریت‌های راهبردی و عملیاتی سازمان پدافند غیر عامل، به نقش استانداران در تحقق سیاست‌ها و اهداف سازمان پدافند غیر عامل با توجه به قرار گرفتن استان بوشهر در مجاورت تاسیسات هسته‌ای وایجاد آمادگی‌های لازم جهت مقابله با تهدیدات احتمالی اشاره کرد.

اهداف پدافند غیر عامل و زمینه‌های همکاری مشترک فی مابین این سازمان و استانداری، استفاده بهینه از ظرفیت‌های سازمان، لزوم بکارگیری ملاحظات فنی و مصون سازی زیرساخت ها، آموزش‌های لازم جهت تخلیه اضطراری روستا‌ها و شهرک‌های مجاور تاسیسات هسته‌ای در زمان بحران و رعایت مسائل ایمنی و حفاظتی در ساخت و ساز‌های اطراف نیروگاه از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

دو طرف همچنین در این دیدار بر آموزش و ارتقاء ایمنی و رعایت الزامات هسته ای، ایجاد آمادگی و آموزش مسئولین در برابر حوادث، ایجاد اورژانس هسته‌ای و دومنظوره کردن آن به هسته‌ای و شیمیایی، تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز در دانشگاه های، آموزشکده‌های فنی دانشگاه خلیج فارس و دیگر مراکز آموزش عالی استان به منظور بررسی مسائل هسته‌ای و تهدیدات احتمالی تاکید کردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل و استاندار بوشهر در این دیدار با تاکید بر به کارگیری روش‌های مناسب از مشارکت مردم و ظرفیت‌های مردمی در زمینه پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی و لزوم آگاه‌سازی عمومی، مباحثی در خصوص در دستور کار قرار گرفتن آموزش‌های عمومی دستگاه‌های متولی به منظور آشنایی دستگاه‌ها ومردم به وظایف خود در راستای تسهیل موانع و مشکلات و کمک به امدادگران و حادثه‌دیدگان را مطرح کردند.

انتهای پیام/م

برگزاری رزمایش هسته‌ای در سال ۹۷ با محوریت حفاظت از مردم

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر