کد خبر: ۶۵۹۴۷۶۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

دهمين جشنواره ملی فرهنگی، هنری آه و آهو در کاشان به عنوان ویژه برنامه شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همزمان با روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت(24 تیرماه ) در كاشان آغاز می شود.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مديرعامل مؤسسه خادمین حضرت امام رضا (ع) درکاشان، در نشست خبری با اهالی رسانه گفت: ورود پرچم گنبد امام رضا(ع) به محل جشنواره، نقاره زني به صورت زنده، اهداي گل به دختران به مناسبت روز دختردر مراسم افتتاحيه و دیگر بخش های فرهنگی هنری را از جمله برنامه های آیین افتتاحیه است.

روح الله توکلی، افزود: برگزاری این جشنواره در قالب 11 شب 11همایش متنوع تخصصی را از 24 تیرماه تا سوم مردادماه تاکیدکرد و گفت: این همايش ها شامل همایش طب با موضوع سلامت مادران، همایش انتظار، مهدویت و امام رضا(ع)، همایش خانواده، همایش باب الجواد ويژه نوجوانان، همایش كودكان رضوی، نخستين همايش شمس الشموس با موضوع امام رضا(ع)، همایش بزرگداشت مقام امامزادگان بقاع متبرکه ، همایش طب رضوي، جشن شب میلاد و جشن ملي زير سايه خورشيد با حضور خدام حرم رضوی به ترتیب از اولین شب تا یادهمین شب این جشنواره ملی برگزار می شود.

شعر خوانی صابر خراسانی و اجرای امید معنوی در دو همایش انتظار و شمس الشموس

وی شعر خوانی صابر خراسانی و اجرای امید معنوی را در دو همایش انتظار و شمس الشموس تاکید و تصریح کرد: همایش انتظار، مهدویت و امام رضا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام ابوالقاسمی در 26 تیرماه، همایش خانواده با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی 27تیرماه، همایش باب الجواد ويژه نوجوانان با سخنرانی استاد اخلاق و قرآن سید رضا واجدی 28 تیرماه ، همایش كودكان رضوی با حضور حجت الاسلام مهدی زاده 29 تیرماه، نخستين همايش شمس الشموس با سخنرانی حجت الاسلام مباشری 30 تیرماه و همایش بزرگداشت مقام امامزادگان با حضور خادمان بقاع متبركه و تجليل از آنها 31 تیرماه برگزار می شود.

به گفته وي، مديرعامل مؤسسه خادمان حضرت امام رضا (ع) درکاشان، تقدير از پيشكسوتان، مادران شهدا، همسران جانبازان، نخبگان دانش آموزی، مداحان و شعراي آئيني از ديگر برنامه هاي همایش ها در طول برگزاری جشواره دهم است.

اجرای يكصد آيتم برنامه فرهنگی، هنری مذهبی با حضور 200 نفر عوامل اجرایی جشنواره

این خادمیار حرم رضوی، اجرای بيش از يكصد آيتم برنامه در دهمين جشنواره ملی آه و آهو در قالب 11 همايش با حضور سخنرانان و اساتيدحوزه و دانشگاه را یادآورشد و گفت: جشنوازه آه و آهو بعد از برگزاري ده دوره ه به بلوغ فكري رسيده است و طي سالهاي گذشته فرصتي براي عرض ارادت به خاندان اهل بيت(ع) بویژه حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و بزرگداشت احمد ابن موسي(ع) فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع) فراهم شده است.

توكلي، افزود: برگزاری اين جشنواره سبب تغيير در مرزهاي فیزیکی حرم امام رضا(ع) شده است به طوريكه حس خدمت معنوی و رهنگی را با ترویج فرهنگ رضوی در بین نوجوانان و جوانان این شهرستان اشاعه داده است.

وی، ايجاد نشاط ديني و شکوه معنوی را با عطر رضوی يكي از ويژگي های جشنواره دهم آه و آهو دانست و گفت: اتاق فكر جشنواره دهم از 10 ماه قبل شروع به فعالیت کرد و با تغييرات زياد در محتوا از نظركمي و كيفي امسال از جمله توسعه وسعت محل برگزاری جشنواره به 10 هزار متربع و زیبایی بصری آن با نماد باب الجواد براي ورودي جشنواره را در دستورکار قرارداد.

به گفته وی، ایجاد غرفه کودکان رضوی با وسعت 400 مترمربع برای نقاشي، داستان نويسي، نقالي با موضوع امام رضا(ع) و غرفه هشت بهشت برای نوجوانان ازز دیگر تغییرات کمی و کیفی جشنواره دهم است.

ایجاد غرفه هشت بهشت برای نوجوانان با 8 آیتم

این جوان فعال فرهنگی اجتماعی، اظهارداشت: غرفه نوجوان هشت بهشت با عناوین بهشت نخست انتظار پروانه اي با موضوع امام زمان(عج)، رزق معنوي و مسابقات مهدوي، بهشت دوم كامنت هشتم با هشت نكته در رابطه با فضاي مجازي، هشت تارنماي برتر، هشت صفحه برتر، بهشت سوم پهلوان سعيد، بهشت چهارم هشتك و مايحتاج فرهنگي نوجوانان، بهشت پنجم حمايت از كالاي ايراني مسابقه سياه و سفيد، بهشت ششم آموزش دوران نوجواني، بهشت هفتم مظلومانه و همدري با كودكان مظلوم دنيا و بهشت هشتم تجديد ميثاق با اثر انگشت از سند امام رضا(ع) با موضوع خادم ياري نامگذاری و طراحی شده است.

توکلی، ایجاد عکاسخانه و عکس یادگاری، رادیو نمایشگاه، و نمایشگاه عکس هشت را نیز از تغییرات دهمین جشنوئاره برشمرد و گفت: نمایشگاه عکس هشت با نمایش تعداد 32 تابلو عکس برتر از نمایشگاه های ملی عکس امام رضا(ع) برگزار می شود.

وی، در پایان آماده سازي جشنواره دهم با تلاش شبانه روزی 10 هزار نفر ساعت از جوانان و نوجوانان کاشانی که همگی بصورت افتخاری و علاقه وافر به امام مهربانی ها کار می کنند خاطرنشان کرد و گفت: نماز جماعت مغرب و عشا نیز امسال همانند سال های گذشته آغازگر هر شب جشنواره در کاشان خواهد بود.

به گفته وی، جشنواره ملي فرهنگي، هنري آه و آهو در کاشان ، جشن ملی زیر سایه خورشید و حضور کارو.ان زیر سایه خورشید متشکل از خدام حرم رضوی هر سال به همت عوامل اجرایی موسسه خادمین حضرت امام رضا(ع) در این شهرستان و تعامل و رایزنی آنها با آستان قدس رضوی برگزار می شود.

دهمين جشنواره ملي فرهنگي، هنري آه و آهو در شهرستان كاشان به عنوان ویژه برنامه شانزدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) در دهه كرامت از 24 تيرماه تا سوم مرداد ماه به مدت 11 شب در دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) کاشان برگزار مي شود.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر