کد خبر: ۶۵۹۴۹۳۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در اردبیل؛

اولین بازارچه مشاغل خانگی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در مجتمع شوار سنتر اردبیل بهره برداری شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با هفته بهزیستی اولین بازارچه مشاغل خانگی (بوم سنتر) با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در مجتمع شوار سنتر اردبیل بهره برداری شد.


بیشتر بخوانید: خانواده‌های دارای دو معلول ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند 


در این مراسم مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: پایگاه‌های سلامت اجتماعی در دو محور اساسی از قبیل: شناسایی آسیب‌های اجتماعی محلات با حضور خود افراد محل و استفاده از ظرفیت‌های محلات، خدمات متنوع و گوناگونی به افراد کم برخوردار و حاشیه نشین ارائه می‌کنند.

 ستاری افزود: استراتژی سازمان بهزیستی در مواجه با پایگاه‌های سلامت اجتماعی حمایت طلبی از آحاد مردم و محلات بدون یاری جستن از مساعدت‌های دولتی است تا از این طریق مدیریت کسب و کار‌های خانگی را رونق بخشد.

وی با اشاره به نقش پایگاه‌های سلامت اجتماعی برای افزایش و ارتقای مشارکت شهروندی گفت: این پایگاه‌ها بستری مناسب برای ارتقای سطح سلامت اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد توسعه و ارتقای مشارکت شهروندی است.

 ستاری افزایش دسترسی سازمان‌های مردم نهاد به منابع محلی، جهت تقویت و ظرفیت افزایی فعالیت‌های پیشگیرانه و توزیع عادلانه منابع موجود بین سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان را از اهداف عملیاتی در پایگاه‌های سلامت اجتماع یادکرد.

پایگاه سلامت اجتماعی با اشتغال زایی ۳۰۹ نفر از اعضای گروه‌های همیار جمعیت سلامت روان اجتماعی و با محوریت حمایت یابی در ۲۲ مغازه در صنایع دستی از قبیل: خیاطی، لحاف دوزی، چرم، معرق و سنگ‌های تزئینی بسته بندی محصولات خدمات خود را عرضه می‌کنند.

 

انتهای پیام/ی

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور در اردبیل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر