کد خبر: ۶۵۹۵۳۱۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱

هفتمین سمینار ملی آنالیز عددی و کاربرد‌های آن دردانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی وفناوری پیشرفته ماهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سید محمد مهدی حسینی دبیر علمی هفتمین سمینار ملی آنالیز عددی و کاربرد‌های آن در حاشیه برگزاری این همایش در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان گفت :ایجاد زمینه مناسب برای ارائه آخرین دستاورد‌های علمی صاحب نظران، اساتید و دانشجویان فعال در زمینه مرتبط با موضوعات سمینار، معرفی گروه ریاضی کاربردی دانشگاه شهید باهنر کرمان، تبادل نظر متخصصین آنالیز عددی وتقدیر و تشکر از جمعی از پیشکسوتان حوزه آنالیز عددی از اهداف این همایش است.

وی روش‌های عددی در حل معادلات دیفرانسیل و انتگرال، روش‌های عددی در جبر خطی، روش‌های عددی در سیستم‌های دینامیکی، روش‌های عددی در ریاضیات مالی، روش‌های عددی بهینه سازی و کنترل، دینامیک سیالات محاسباتی، محاسبات علمی وکاربرد آنالیز عددی در هوش مصنوعی، نظریه گراف، آمار و علوم اقتصادی، ریاضیات فازی، ریاضیات زیستی و مسائل معکوس از محور‌های پژوهشی این همایش عنوان کرد.

حسینی تصریح کرد: به این سمینار ۱۵۰ مقاله ارسال شد و پس از داوری ۹۷ مقاله به صورت سخنرانی پذیرفته شد و ۲۶ مقاله به صورت پوستر ارائه گردید.

وی ادامه داد: در این دوره ۴۳ مقاله ممتاز ارائه شده است و ۴۸ درصد از مجموعه مقاله‌های پذیرفته شده توسط اعضای هیئت علمی بوده است.

وی با بیان اینکه دانشکده ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان بنیانگذار دوره دکتری ریاضی در ایران همواره نقش تأثیرگذاری در توسعه ریاضی در کشور داشته است اظهار کرد: در برگزاری هفتمین سمینار آنالیز عددی و کاربرد‌های آن، بالا بودن سطح علمی این سمینار از اهداف اصلی برگزارکنندگان بوده است.

دبیر علمی همایش تجلیل از سه استاد برجسته آنالیز عددی کشور، چاپ مقاله‌های برتر و منتخب سمینار در پنج مجله علمی معتبر کشور را از ویژگی‌های مهم این سمینار عنوان کرد.

وی افزود: برگزاری همایش دبیران ریاضی استان کرمان با همکاری آموزش و پرورش، برگزاری کارگاه علمی ریاضیات مالی، برگزاری کارگاه علمی حسابان کسری و کاربرد‌های آن و برگزاری ۷ سخنرانی کلیدی توسط اساتید ممتاز ایرانی و خارجی در زمینه مرتبط با آنالیز عددی از برنامه‌های جانبی این سمینار می‌باشد.

حسینی بیان کرد:این سمینار با همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی وفناوری پیشرفته، انجمن ریاضی ایران و بخش ریاضی کاربردی دانشگاه شهید باهنر کرمان به مدت ۲ روز برگزار شد.

به گفته وی روز نخست سمینار آنالیز عددی در دانشگاه شهید باهنر و روز دوم و پایانی سمینار در مرکز همایش‌های دانشگاه تحصیلات تکمیلی و صنعتی پیشرفته برگزار شد.

انتهای پیام/ی

برگزاری همایش دو روزه آنالیز عددی در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر