کد خبر: ۶۵۹۵۵۷۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
فرهانی مطرح کرد:

عضو شورای شهر تهران گفت: طرح جامع مدیریت پسماند در شورای شهر تصویب و مشاور برای آن در نظر گرفته شده است.

از خودمان شروع کنیم/ آمادگی مدیریت شهری در حوزه ساماندهی پسماندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با حضور در درکه، به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک علاوه بر اهدای کیسه ی پارچه ای به شهروندان به جمع آوری پلاستیک های این منطقه پرداخت.

فرهانی در حاشیه این مراسم گفت: روز جهانی بدون پلاستیک پیام های زیادی دارد؛ عمر پلاستیک آنگونه که عنوان می شود حدود ۵۰۰ سال است؛ یعنی ۵۰۰ سال طول می کشد که پلاستیک در طبیعت تجزیه شود.

 افزود: متاسفانه این روزها شاهد بحران پلاستیک هستیم. نه فقط در شهر و کشور ما بلکه جهان درگیر آن است و همانگونه که می دانیم، یکی از چالش های بیست گانه این قرن است.

فرهانی با تاکید بر بحران های زیست محیطی در دنیا گفت: تهران با چالش های زیست مخیطی مواجه است از این رو خود ما باید این مسئله را رعایت کنیم و در منازل خود نیز این مسئله را در نظر بگیریم.

وی گفت: برخی پسماندها اگر در طبیعت رها شوند نه تنها به محیط زیست صدمه می‌زنند بلکه حتی بیماری ایجاد می‌کند و به مرگ انسان منتهی می شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: ما باید از خودمان شروع کنیم؛ اگر هر کسی از خودش شروع کند، کمک زیادی به محیط زیست خواهد کرد؛ همچنان که یک زمان بستن کمربند فرهنگ نبود، مصرف کم پلاستیک هم باید به فرهنگ تبدیل شود.

فراهانی ادامه داد: مدیریت شهری در این زمینه تلاش خود را می کند و بدین ترتیب طرح جامع مدیریت پسماند تصویب و مشاور برای آن در نظر گرفته شده است و ما در این دوره سعی داریم تا به مدیریت پسماند به طور ویژه رسیدگی کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم از پسماند خشک انرژی تولید کنیم؛ اما در این حوزه میتوان کارهای اصولی کرد؛ آموزش اهمیت زیادی دارد. رسانه ها نقش اساسی دارند اما احزاب به عنوان مجموعه غیر دولتی میتوان فرهنگسازی انجام بدهند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت عنوان کرد: برنامه های اینگونه میتواند این پیام را بدهد که مشکل محیط زیست اهمیت بسزایی دارد. با مشکلی که در وضع آب داریم؛ می توان ادعا کرد مهم ترین مشکل ما طی سالهای آینده بحث آب خواهد بود. یکایک شهرهای مختلف در ایران نیز با این مشکل مواجه هستند. در تهران هم اگر منابع آبی آلوده نگردد و تبدیل به فاضلاب نشود، این مشکل را می توان مدیریت کرد.

فراهانی در پایان تصریح کرد: مسئله روز جهانی بدون پلاستیک نه تنها در ذات اهمیت دارد بلکه اثری که سایر جنبه های محیط زیست دارد، نیاز است به طور جدی مورد بحث قرار گیرد از این در طرح های خلاقانه می توانند کمک بسیار زیادی برای مقابله با این روند داشته باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر