کد خبر: ۶۵۹۵۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت:تجهیر و نوسازی ناوگان راهداری کشور از الویت‌های وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در بازدید از محور‌های ارتباطی آذربایجان غربی گفت: امسال تحقق شعار"پایانه‌های مرزی محل گذر است نه توقف"در دستور کار دولت قرار گرفته و در تمام مرز‌های کشور عملیاتی می‌شود و بر همین اساس ۵۰ میلیارد تومان در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی سرمایه گذاری شد.
وی اظهار داشت: شعار "پایانه‌های مرزی محل گذر است نه توقف" از مهمترین اولویت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه‌های مرزی است.
وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در این مبادی ورودی و خروجی از جمله پایانه مرزی رازی در همین راستا و به طور جدی در حال اجرا است.
حسن نیا گفت: اجرای طرح‌های عمرانی به میزان ۵۰ میلیارد تومان در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی در قالب همین اولویت انجام می‌گیرد.
به گفته وی این حجم از سرمایه‌گذاری نشان از توجه ویژه به توسعه بخش مهم حمل‌ونقل جاده‌ای و بین المللی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های توسعه اقتصادی است.
وی اظهار داشت: فاز نخست پایانه رازی با مبلغ قرارداد ۸۱ میلیارد ریال و مدت زمان ۱۸ ماه در حال انجام بوده و در حال حاضر فاز نخست آن بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی را داراست.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: پایانه رازی خوی در سه فاز اجرا می‌شود و برای تکمیل آن افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در اجرای طرح تجهیز و نوسازی راهداری‌های کشور ۳ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در یک دوره ۵ ساله تامین می‌شود.
وی گفت: امیدواریم فعالان حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی هم به‌عنوان یکی از استان‌های مهم حمل‌ونقلی کشور با هدف کاهش میانگین عمر این نوع ناوگان، افزایش ایمنی تردد‌های جاده‌ای و کاهش هزینه‌های نگهداری در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.

انتهای پیام/م

پایانه‌های مرزی محل گذر است نه توقف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر