کد خبر: ۶۵۹۶۲۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۹

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با لوئیس ویدگارای، وزیر امور خارجه مکزیک گفت، آمریکا، مکزیک و کانادا بر روی به روز رسانی پیمان نفتا تعامل می‌کنند.

پمپئو: مکزیک، کانادا و آمریکا باید پیمان نفتا را بازنگری کنندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با لوئیس ویدگارای، وزیر امور خارجه مکزیک گفت، آمریکا، مکزیک و کانادا بر روی به روز رسانی پیمان نفتا تعامل می‌کنند.

پمپئو گفت: «من می‌خواهم که از رئیس جمهور پنا نیتو تشکر کنم همچنین به مردم مکزیک به خاطر برگزاری انتخابات تاریخی تبریک می‌گویم. این نشان دهنده تعهد مکزیک به دمکراسی است. ما به آینده و تعامل با رئیس جمهور اوبرادور و پس از مراسم تحلیف وی در اول ماه دسامبر می‌نگریم.»

وی افزود: «در دیدار با رئیس جمهور منتخب ما اهداف مشترک آمریکا و مکزیک از جمله رشد اقتصادی قدرتمند، اشتغال آفرینی خوب و فراهم آوردن فرصت‌ها برای شهروندان کشور‌های مان را بررسی کردیم.»

پمپئو گفت: «دولت ما با دولت پنا نیتو هم در حیطه‌های مختلف همکاری کرد. این روابط در حیطه‌های اقتصادی، امنیت مرزی و اولویت‌های منطقه‌ای و جهانی بود. مکزیک به عنوان سومین شریک تجاری آمریکا دارای روابط تجاری محکمی با آمریکا است. به روز رسانی پیمان نفتا یک هدف کلیدی با دولت ترامپ خواهد بود. ما خود را متعهد به تعامل بر سر آن می‌دانیم. آمریکا به تعامل خود با مکزیک و کانادا بر روی یک پیمان نفتای به روز رسانی شده ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام/

کنفرانس خبری مشترک وزرای خارجه آمریکا و مکزیک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر