کد خبر: ۶۵۹۶۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
مدیرکل انتقال خون لرستان:

‌مدیرکل انتقال خون لرستان با بیان اینکه حداقل سن خونگیری ۱۷ سال است، گفت: ساختمان انتقال خون لرستان در شأن بخشش مردم استان نیست.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر امید علی عادلی مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: حداقل سن خونگیری ۱۷ سال بوده و با تشخیص پزشک قابل انجام است و حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم است.

وی ادامه داد: سن اهداکننده مستمر ۶۵ سال است، ولی برای فرد عادی ۶۰ سال است و فردی که سابقه اهدا خون داشته باشد تا سن ۶۵ سالگی می‌تواند اهدای خون داشته باشد.

مدیر کل انتقال خون لرستان با بیان اینکه ساختمان انتقال خون لرستان در شان بخشش مردم استان نیست و جزو اهداف بنده است و آرزویم این است که این ساختمان را درست کنیم، افزود: زمین را با همکاری راه و شهرسازی و برنامه بودجه تهیه کردیم و منتظریم سازمان انتقال خون کمک کند تا این زمین را احداث کنیم که هم اکنون در مراحل اولیه است.

عادلی گفت: تلاش کردم ساختمان انتقال خون استان را توسعه دهیم، در مورد سردخانه و فضای این ساختمان نیز معیار‌هایی وجود دارد که نیازمند تحقیق است.

وی با اشاره به اینکه تعداد تخت‌ها در سازمان انتقال خون استان کم است، افزود: این مهم باید شاخص‌ها و ویژگی‌هایی داشته باشد.

مدیرکل انتقال خون لرستان با بین اینکه نیازمند بودجه عمرانی هستیم و امسال اولویت‌مان توسعه ساختمان انتقال خون و سپس افزایش تخت‌هاست، اضافه کرد: اگر سردخانه انتقال خون ما از کار بیفتد فاجعه است و اکنون شرایط بسیار حادی داریم، اما تاکنون خوشبختانه با درایت همکاران و اداره برق مشکلی پیش نیامده است.

منبع ایسنا

انتهای پیام/پ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر