کد خبر: ۶۵۹۶۶۸۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
رئیس امور صید شیلات بوشهر خبر داد:

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه فقط لنج‌ها و قایق‌های صیادی مجاز به صید میگو در آب‌های خلیج فارس هستند، گفت: صید میگو برای کشتی‌های صیادی ممنوع است.

ممنوعیت صید میگو برای کشتی‌های صیادی / اجرای طرح دریابست تا پایان تیرماهبه گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ منصور پاپری رئیس امور صید شیلات استان بوشهربا بیان اینکه  از ۱۵ تیرماه طرح دریابست در آب‌های استان بوشهر اجریی شد، گفت: از آن تاریخ صید در این محدوده ممنوع شده است که این طرح تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کمیته مدیریت صید استان بوشهر زمان آغاز صید را اعلام خواهد کرد ، افزود: هدف از اجرای طرح دریابست حفاظت ذخائر آبزیان خلیج فارس در آستانه آغاز صید میگو است.

رئیس امور صید شیلات استان بوشهر با اشاره به همکاری جامعه صیادی و نمایندگان تشکل‌ها و تعاونی‌های صیادی در اجرای دریابست، خاطرنشان کرد: برای تعیین زمان صید میگو گشت‌های تحقیقاتی در حال بررسی و فعالیت هستند.

بیش از دو هزار فروند شناور صیادی

وی با اشاره به اینکه فقط لنج‌ها و قایق‌های صیادی مجاز به صید میگو در آب‌های خلیج فارس هستند، اضافه کرد: صید میگو برای کشتی‌های صیادی ممنوع است.

پاپری بیان کرد: در استان بوشهر دو هزار و ۴۶ فروند شناور صیادی وجود دارد که شامل هزار و ۴۵۸ قایق، ۵۶۷ لنج و ۲۱ کشتی صیادی است و در ایام مختلف صال مشغول به فعالیت هستند.

فعالیت ۱۵ هزار نفر صیاد در استان بوشهر

وی تعداد صیادان استان بوشهر را ۱۵ هزار نفر اعلام کرد و افزود: سال گذشته هزار و ۸۶۷ تن میگو توسط صیادان استان بوشهر صید شد که پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد کاهش میزان صید باشیم.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر