کد خبر: ۶۵۹۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳

بیشترین آسیب های اجتماعی استان در زمینه کودک آزاری و اعتیاد است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته بهزیستی گفت: هدف بهزیستی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت هاست .

وی به سه راهبرد اصلی استراتژی اشاره کرد و گفت : اولین گام توسعه فعالیت های پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی است.
عرب نژاد  با بیان اینکه اگر اولین گام با موفقیت برداشته شود در دو استراتژی بعدی موفق خواهیم بود عنوان کرد: توسعه فعالیت های حمایتی و جامعه هدف و توسعه فعالیت های مشارکتی و خیرجمعی از استراتژی های بعدی می باشد.

 مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ هزار مددجو در زمینه های توانبخشی، اجتماعی و ... از خدمات بهزیستی استفاده کرده و در سامانه ثبت شده اند.

وی اظهار کرد : درسال 96تعداد16جلسه کمیسیون صدور و نظارت ماده 26 قانون تنظیم بخشی از ‌ مالی دولت برگزار گردید که تعداد 374 پرونده (صدور/تمدید/تعویض )مرکز و موسسه غیر دولتی و31 پرونده نظارت مطرح گردید.

عرب نژاد  ادامه داد : در حال حاضر حدود600مرکز و موسسه در استان دارای مجوزاز این اداره کل بهزیستی می باشند و درراستای اهداف بهزیستی و کمک به معلولین ونیازمندان در حال خدمت رسانی می باشند .

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره اینکه توانستیم در زمینه مناسب سازی رتبه اول کشوری را کسب کنیم افزود : خدمات در حوزه توانبخشی را پرداختی به بیماران روانی ، کمک به تکریم سالمندان، کمک به نگهداری سالمندان،ارائه خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه، تامین وسایل کمک توانبخشی و ... عنوان کرد.

وی  به فعالیت جدید در بحث بازتوانی مددجویان اشاره و گفت : گروه های خرد مالی با همکاری موسسه تاک با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیونی راه اندازی شده است .

عرب نژاد  گفت: در هفته بهزیستی۱۶۱ واحد مسکونی با حضور مسئولین کشوری افتتاح خواهد شد.

 محمودی کارشناس درمان و بازتوانی اعتیاد و معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی نیز در این جلسه گفت: ۲۸ مرکز درمان و کاهش آسیب اجتماعی و ۱۵ مرکز سرپایی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از هزار نفر از یارانه مراکز ترک اعتیاد بهره مند شده اند گفت: در سال ۹۶ بیش از ۸ میلیارد ریال یارانه درمان و کاهش آسیب پرداخت شده است.

انتهای پیام/ ط آ

فعالیت بیش از ۱۰۰ هزار مددجو در زمینه های توانبخشی، اجتماعی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر