کد خبر: ۶۵۹۷۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۱
هادی پور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس اداره محیط زیست بندرانزلی گفت: کشاورزی و کاشت درخت توسط مردم اطراف تالاب درآمد پایداری نیست، چرا که باعث عوامل تخریب تالاب می شوند.

سیاست های کشور باعث نابودی تالاب ها شده استاحسان هادی پور رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرانزلی در گفتگو با خبرنگار  حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با عوامل نابودی تالاب انزلی اظهار کرد: تصرفات فراوانی در اطراف تالاب انزلی صورت گرفته است که همین موضوع باعث آتش سوزی های مکرر در اطراف تالاب شده است و این آتش سوزی ها بخش زیادی از حیوانات و گیاهان را به نابودی کشیده است.

وی افزود:  فشار زیاد اقتصادی در کشور باعث شده است که مردم به توسعه اراضی کشاورزی در حاشیه تالاب روی آورند. این امر باعث کاهش میزان آب و برگشت کود به آب تالاب شده است. همچنین کاشت درختان در اطراف تالاب باعث مرگ آن می شود.

هادی پور گفت:  در سطح جهان کسانی که در اطراف تالاب زندگی می کنند را ذی نفعان تالاب می نامند، یعنی کسانی که از تالاب سود می برند؛ اما این ذی نفع در کشور ما به خوبی تعریف نشده اند.

وی ادامه داد: کشاورزی و کاشت درخت توسط مردم اطراف تالاب جزو درآمدهای پایدار نیست، چرا که این موارد عوامل مخرب تالاب هستند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: سیاست های اشتباه زیست محیطی که هم اکنون در کشور اعمال می شود، متاسفانه باعث نابودی تالاب ها شده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر