کد خبر: ۶۵۹۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰

معاون برنامه ریزی و نظارت درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی به تشریح برنامه حذف دفترچه درمانی مراکز درمانی ملکی و طرف قرار داد این سازمان پرداخت.

مزایای صدور نسخه الکترونیک در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید مجید صادقی راد معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ٤٢ میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی یکی از زیرساخت های مهم سلامت در کشور را نظام الکترونیک سلامت عنوان کرد و گفت: شروع این برنامه با نسخه های الکترونیک است و تولید پرونده سلامت برای همه هموطنان در انتهای این برنامه است.

صادقی راد با اشاره به مزایای صدور نسخه الکترونیک در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: تسریع و ارتقای کیفیت خدمات و تجمیع اطلاعات بیمه شدگان از نتایج این برنامه است.

وی افزود: از شهریور ٩٥ حذف دفترچه درمانی و صدور نسخه الکترونیک در ٣٧٠ مرکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی آغاز شد و تاکنون ٨٠ میلیون نسخ الکترونیک صادر شده و نسخه کاغذی در مراکز این سازمان صادر نمی شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد نیز در دستور کار قرار گرفت و اکنون در برخی استان ها این برنامه به صورت پایلوت در حال اجراست. در آینده نزدیک در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد اجرا می شود و تلاش می کنیم بیمه شده به هر مرکز درمانی در آینده نزدیک مراجعه کند، نیازی به دفترچه درمانی نباشد.

صادقی راد افزود: در سال گذشته ٦٣ میلیون مراجعه به پزشکان مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شده و از این تعداد یک میلیون مورد بستری داشتیم و تمامی نسخ صادر شده در این مراکز در به شیوه الکترونیک بوده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر