کد خبر: ۶۵۹۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
زرگر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: در مقابل کاهش نیروهای ترکیه در سوریه، اسرائیل و آمریکا نیز باید نیروهای خود را کاهش دهند.

در مقابل کاهش نیروهای ترکیه در سوریه، آمریکا نیز باید نیروهای خود را کاهش دهدعلی اصغر زرگر کارشناس مسائل خاورمیانه  در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به کاهش نیروهای نظامی ترکیه به در ادلب به خواست روسیه اظهار کرد: در سوریه حضور نیرو های نظامی چندین جنبه دارد؛ یکی در جهت منافع کشورهای حاضر در سوریه و دیگری در جهت رقابت با سایر کشور های حاضر در سوریه. مرزهای ترکیه با عراق و سوریه، مرز های ناتو است و ترکیه بدون در نظر گرفتن منافع ناتو و آمریکا در حال فعالیت در سوریه است. کشور ترکیه سیاست خارجی مستقلی دارد، ولی در عین حال سیاست هایش نمی تواند خارج از سیاست های ناتو یا آمریکا باشد.

وی افزود: ترکیه به عنوان همسایه روسیه منافع امنیتی دارد و به دنبال کاهش نیروهای خود در سوریه است. در صورت کاهش نیروهای نظامی ترکیه در سوریه اوضاع می تواند از حالت تشنج به وضعیت تعادل برسد. این اقدامات صرفا نشانه تصمیم یک کشور به تنهایی نیست.

کارشناس مسائل خاورمیانه افزو : ترکیه متحد آمریکا و عضو فعال ناتو است. ایران متحد و هماهنگ با روسیه است و ایران همیشه سعی کرده است که به عنوان یک بازیگر مستقل عمل کند. ترکیه این روز ها به دنبال دوری از اتخاذ تصمیم تنهایی است و خواهان مشورت در اخذ تصیمات با روسیه و ایران است .

زرگر در پایان خاطر نشان کرد: در مقابل کاهش نیروهای ترکیه در سوریه، اسرائیل و آمریکا نیز باید نیروهای خود را کاهش دهند. ترکیه به تنهایی تصمیم نخواهد گرفت، بلکه در معاملات سطح بالا وهایکولوتیک به دنبال انجام مذاکرات هستند.

انتهای پیام /

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر