کد خبر: ۶۶۲۷۱۴۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در بازار و مباحث اقتصادی نیز شاهد رویداد‌هایی هستیم ،دولت اقدامات خوبی را آغاز کرده است و به زودی شاهد بهبود وضعیت اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حمید ملانوری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در دومین نشست گفتگو و هم اندیشی با اصناف درباره تحولات اقتصادی و وضعیت بازار گفت: دشمن در شرایط کنونی به دنبال مایوس کردن و بی اعتماد کردن مردم و ایجاد مشکلات اقتصادی است تا مردم منتقد شوند.

وی ادامه داد: در بازار و مباحث اقتصادی نیز شاهد رویداد‌هایی هستیم که شاید بخشی از آن‌ها به مدیریت‌های دولتی برگردد که دولت اقدامات خوبی را آغاز کرده است و به زودی شاهد بهبود وضعیت اقتصادی خواهیم بود.

وی به برخورد‌های قانونی و قاطع انجام شده با جرائم اقتصادی و برخورد با احتکار کنندگان از سوی دستگاه‌های انتظامی، قضایی و اطلاعاتی اشاره کرد و افزود: عاقلانه و عالمانه‌ترین کار برای مدیریت بازار این است که بخش‌های دولتی و خصوصی با همفکری، همراهی و تعامل، چالش ها، مسائل موانع و مشکلات را بررسی و آنچه در توان دولت است را در قالب دستورالعمل‌ها و قوانین اجرایی شود و انچه در دست بخش خصوصی است نیز انجام شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تاکید کرد: در حوزه بازار و وضعیت اقتصادی باید با تعامل، همراهی و همکاری این مسائل را مدیریت کنیم.

ملانوری بر تحقق مدیریت جهادی با توجه به وضیت کنونی جامعه تاکید کرد و ادامه داد: قدرت ابتکار، خلاقیت ها، نوآوری و مدیریت بومی مدیران در شرایط سخت و حساس احساس می‌شود.

وی با اشاره به کارشکنی‌های اخیر دشمنان، ادامه داد: دشمنان با توجه به سرخوردگی‌ها خود در عرصه‌های جنگی، دفاعی و نظامی، در حوزه ایجاد جنبه‌های روانی درباره مسائل مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی در صدد رسیدن به اهداف خود هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که براندازی نظام میسر نیست، عنوان کرد: توسعه امکانات دفاعی، توسعه نیرو‌های انسانی در حوزه دفاعی و سایر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران موجب ناامیدی دشمنان برای جنگ‌های نظامی و فیزیکی شده است و به همین دلیل دشمنان به اقدامات مایوس کننده روی آورده اند.

مهدی حسینی نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: در حال حاضر ۱۵ اتاق اصناف و ۴ هزار و ۷۹۸ رسته صنفی در شمال استان کرمان فعالیت دارند.

مهدی حسینی نژاد افزود: تعداد واحد‌های صنفی شمال استان کرمان در حال حاضر ۷۳ هزار و ۵۴۸ واحد است که بیش از ۱۸۳ هزار نفر در این واحد‌ها مشغول به کار هستند.

وی اظهارداشت: بیش از ۶۰ قلم کالای اساسی در حال رصد است و تغییرات قیمتی آن‌ها به صورت روزانه پایش می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز گفت: اقتصاد جنوب استان کرمان بر پایه کشاورزی است و تولید ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی گویای این موضوع است.

مروجی فر بیان کرد: از اول خردادماه امسال تاکنون ۷ هزارو ۵۷۱ بازرسی از واحد‌های صنفی جنوب استان کرمان انجام شده و ۵۳۴ واحد صنفی متخلف شناسایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه رضایت مندی مردم یک اصل اساسی است، اظهارداشت: نوسانات قیمتی وجود دارد و ما باید این موضوعات را مدیریت کنیم.

وی به استفاده از ناظران افتخاری نیز اشاره و بیان کرد: در شهرستان‌های جنوبی به دلیل وسعت زیاد با برخی کمبود‌ها از جمله کمبود نیروی انسانی و کمبود خودرو روبرو هستیم.

انتهای پیام/ی

برخورد قاطع با جرائم حوزه بازار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر