کد خبر: ۶۶۲۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰

ارتش روسیه اعلام کرد که این کشور همراه با متحدان آسیای مرکزی خود در نزدیکی مرزهای افغانستان، مانور نظامی اجرا خواهد کرد.

روسیه در نزدیکی مرزهای افغانستان مانور نظامی اجرا می کندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش روسیه اعلام کرد که این کشور همراه با متحدان آسیای مرکزی خود در نزدیکی مرزهای افغانستان، مانور نظامی اجرا خواهد کرد.

ارتش روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در مورد این مانور نظامی، در نشست نمایندگان سازمان پیمان امنیت جمعی در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان تصمیم گرفته شده است.

این مانور در اواخر ماه اکتبر سال جاری میلادی در نزدیک مرزهای تاجیکستان با افغانستان، راه اندازی خواهد شد.

لازم به ذکر است که تاجیکستان و افغانستان حدود ۱۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارند و پیش از این روسیه از احتمال ورود تروریست ها به آسیای میانه از طریق افغانستان اظهار نگرانی کرده بود.

گفتنی است که چندی پیش نیز روسیه و تاجیکستان مانور نظامی ۴ روزه‌ای را در نزدیک مرزهای افغانستان راه اندازی کردند که هدف از آن آمادگی در برابر حملات احتمالی تروریست ها از افغانستان خوانده شده بود.

به نوشته مهر، شمال افغانستان با ۳ کشور شوروی سابق، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان هم‌مرز است. افزایش ناآرامی‌ها در مناطق شمالی افغانستان در سال‌های اخیر، نگرانی‌هایی را در کشورهای شوروی سابق ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر