کد خبر: ۶۶۲۸۳۰۲
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: تا پایان سال، منابع قابل توجه کتاب‌های اهل سنت خریداری و در کتابخانه‌های استان توزیع می‌شود.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز با بیان اینکه حمایت از نویسندگان بومی از اولویت‌های کاری است، گفت: ۱۵ هزار نسخه کتاب از نویسندگان و مولفان بومی استان کردستان خریداری شده است.
عبدالملکی ادامه داد: ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه از طریق ایجاد فضا‌های فیزیکی از دیگر اولویت‌های این نهاد فرهنگی است که مردم، مسئولان و خیران باید از کتابخانه‌های عمومی برای راه اندازی کتابخانه در نقاطی از شهر‌ها و روستا‌های استان که این مکان فرهنگی وجود ندارد، حمایت کنند.
وی گفت: شهرداری‌ها باید بدانند که پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه‌ها یک قانون است و در واقع هر شهرداری که دلسوز شهرش باشد خودش پیگیر و پیشقدم شود.
سرپرست فرمانداری سقز هم بیان کرد: ایجاد فضا‌های فیزیکی، تلاش برای راه اندازی کتابخانه در محله‌ها و روستا‌های فاقد کتابخانه باید به جد پیگیر شود.
کامیل کریمیان عنوان کرد: شهرداری سقز باید در راستای پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه‌های عمومی اهتمام لازم داشته باشد.
وی از تلاش اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه‌های عمومی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز هم گفت: سه کتابخانه مشارکتی در روستا‌های "بسطام"، "گلتپه" و قهرآباد علیا" سقز راه اندازی و تلاش برای راه اندازی کتابخانه نهادی در "ایرانخواه" هم پیگیری می‌شود.
سمیه ایزدیار اظهار کرد: وضع کتابخانه‌های عمومی، مشارکتی و نهادی شهرستان سقز از نظر تعداد عضو، فضا و منابع کتابخانه‌ای مطلوب و در حد استاندارد نیست.
در این نشست، اعضا پیرامون ضرورت راه اندازی کتابخانه سیار روستایی، حمایت و خرید کتاب از نویسندگان بومی، ایجاد قرائت خانه در محلات و ساماندهی ایستگاه‌های مطالعه تاکید کردند.
انتهای پیام/م

ضرورت راه اندازی کتابخانه در محله‌ها و روستا‌های فاقد کتابخانه دراستان کردستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر