کد خبر: ۶۶۲۸۶۷۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: دو هزار و ۷۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس در مرحله ساخت و ساز است.

ساخت و ساز ۲۷۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛  احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در نشست هم‌اندیشی با صنعتگران حمایت حداکثری برای راه‌اندازی واحد‌های صنعتی در مرحله ساخت و ساز را از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت در راستای تحقق افزایش ظرفیت تولید کالای ایرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اعلام کرد و گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در مرحله ساخت و ساز است که تسریع در بهره‌برداری از آن‌ها می‌تواند جهش مناسبی در تولید و اشتغال ایجاد کند.

وی افزود: از میزان طرح‌های در مرحله ساخت و ساز تعداد ۱۰۸۷ طرح در مرحله نصب سوله، ۴۴۲ طرح در مرحله نصب ماشین‌آلات، ۲۵۹ طرح در مرحله دیوارکشی و ۹۱۲ طرح نیز در مرحله تخصیص زمین قرار دارد.

فتوحی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵ هزار و ۸۷۰ قرارداد با متقاضیان سرمایه‌گذاری منعقد شده است، گفت: در قالب این قرارداد‌ها ۱۷۰۰ هکتار زمین واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: در حال حاضر ۲۸۷۵ واحد بهره‌بردار با اشتغال افزون بر ۳۳ هزار و ۹۰۰ نفر در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مشغول به کار و تلاش و تولید هستند.

فتوحی با اشاره به اینکه در بخش زیرساختی این شرکت با ایجاد ۶۱ شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر استان، نقش مهمی در بسترسازی به منظور استقرار واحد‌های تولیدی، صنعتی و تولید کالا و محصول ایرانی ایفا کرده است، گفت: در حال حاضر از بیش از ۷ هزار و ۲۷۰ هکتار اراضی در اختیار این شهرک ۵۳۰۰ هکتار آن عملیاتی و ۳۵۰۰ هکتار نیز زمین صنعتی است.

وی بیان کرد: در زمینه امکانات زیرساختی نیز ۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی دارای آب، ۵۸ شهرک و ناحیه صنعتی دارای برق و ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی نیز از گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از بهره‌برداری از ۱۶ تصفیه‌خانه فاضلاب خبر داد و گفت: بیش از ۱۷۹۰ واحد صنعتی و تولیدی که ۸۷ درصد از واحد‌های بهره‌بردار را شامل می‌شوند تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب هستند.
انتهای پیام/ر

بهره‌برداری از ۱۶ تصفیه‌خانه فاضلاب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر