کد خبر: ۶۶۲۸۶۹۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳

۳۰ نفر از آغاز اجرای طرح سالم سازی دریا تاکنون در آب های ساحلی مازندران جان خود را از دست دادند.

نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه طرح دریا از اول خرداد در مازندران آغاز شد، گفت: ۳۰ نفر از آغاز اجرای طرح سالم سازی دریا از اول خردادماه امسال تاکنون در دریای مازندران غرق شدند.

وی با بیان اینکه آمار غریق در مازندران ۱۰ نفر کم‌تر از مدت مشابه پارسال بوده است، افزود: یک نفر هم امروز در منطقه سنگ چین عباس آباد که شنا ممنوع بود، غرق شد و به دلیل ممنوعه بودن نیرو‌های نجات غریق در آن جا حضور نداشتند.

کریمیان گفت: ۲ هزار و ۳۸۹ نفر از اول خرداد تاکنون از خطر مرگ در آب‌ های ساحلی مازندران نجات یافتند که از این تعداد هزار و ۸۰۶ نفر آقا و ۵۸۳ نفر خانم هستند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران افزود: بیشترین غرقی‌ ها در شهر‌های بابلسر، نوشهر و محمودآباد بوده است.

کریمیان گفت: اکنون ۹۳۰ ناجی غریق، ۱۰۰ جت اسکی و ۱۵۰ قایق و ۴۰۰ ناجی غریق در محدوده طرح سالم سازی دریا برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر هستند.

وی افزود: ۱۵ بازرس از اول خرداد امسال تاکنون در طرح‌ های دریا و مناطق خارج طرح مازندران مستقر هستند و روزانه تخلفات را به این هیات گزارش می‌دهند.

کریمیان گفت: خانواده‌ هایی که گرفتار مواج خروشان دریای خزر شدند و ناجیان غریق حضور نداشتند از لوازم‌ های امدادی مثل تیوپ، طناب، جلیقه و حلقه نجات استفاده کنند.

انتهای پیام/ م

آخرین آمار مرگ و میر در آب‌ های ساحلی مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر