کد خبر: ۶۶۲۸۷۱۲
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: 29 طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط استادان و دانشجویان این واحد آموزشی در سطح استان اجرا شده است.

اسحق رسولی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل امروز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، افزود: 29 طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط استادان و دانشجویان این واحد آموزشی در سطح استان اجرا شده است که این طرح ها در حوزه های فرش، پلاستیک، آب، کشاورزی ، انرژی و خوشه صنعتی است.

وی اظهار داشت: علاوه براین سه شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در زمینه گیاهان دارویی، تولید چراغ های روشنایی و مواد غذایی در حال فعالیت هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: توسعه مراکز تحقیقاتی یکی از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل است به طوری که مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی ایجاد شده و در آینده نزدیک مرکز تحقیقاتی انرژی و فرهنگ و تمدن اسلامی با رویکرد دوره صفویه ایجاد خواهد شد.

رسولی گفت: سیاست و ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در حوزه تحقیقات علاوه بر آموزش ، شناسایی مشکلات و خلاهای موجود در جامعه است تا با توجه به قابلیت های استان پاسخ و راهکارهای مناسب برای آنها پیدا کند چرا که اعتقاد داریم دانشگاه نباید محصور در خود باشد.

وی افزود: برای همین با توجه به قابلیت های استان حوزه های گردشگری و سلامت 2 محور اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است و براین اساس در حوزه های مذکور ورود کرده تا با شناسایی مشکلات و نیازها با روش علمی برای آنها راه حل مناسب پیدا کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: گاهی مشاهده می شود رفتار بعضی افراد در استان متناسب با صنعت گردشگری نیست و برای همین 20 شغل و حرفه هایی که با گردشگری ارتباط مستقیم دارد شناسایی شده تا نسبت به آموزش آنها اقدام شود.

انتهای پیام/ع

اجرای 29 طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اردبیل

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر