کد خبر: ۶۶۲۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

رئیس فراکسیون فرهنگیان درباره چگونگی پرداخت اقساط اردوگاه شهید باهنر توضیح داد.

آیا اقساط اردوگاه شهید باهنر پرداخت شده است؟

 به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته، دولت تا به امروز اعتباری برای پرداخت اقساط اردوگاه شهید با هنر اختصاص نداده وخزانه داری کل کشور پولی را پرداخت نکرده است.

وی در تبیین این موضوع  ادامه داد: با توجه به تخصیص اعتبار تا به امروز، در سررسید قسط در تاریخ‌های ۹۶/۳/۳ و۹۶/۹/۳ و۹۷/۳/۳ به میزان ۲۱۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های آموزش وپرورش به شرکت واسط مالی سوم شهریور پرداخت نشده است.

حاجی بابایی تاکید کرد:  اعلام شده بود که اردوگاه شهید باهنر با اجاره به شرط تملیک بصورت قسطی به شرکت غیردولتی واسط سوم شهریور فروخته شده است وآموزش وپرورش این اردوگاه ملی را به شرط تملیک به ازای ۸ قسط که در بازه زمانی شش ماهه هرقسط به میزان ۷۰۰ میلیارد تومان خریداری نموده است، که جمع ان۵۶۰۰هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی گفت: اگر این موضوع صحت داشته باشد، باید در این خصوص دولت اعتبار مورد نیاز را در لایحه بودجه سالانه پیش بینی نماید، اما تا بحال نه در لایحه بودجه ردیفی در این خصوص دیده شده است و نه خزانه داری کل پرداختی داشته است.

سندی مبنی بر پرداخت اقساط پیدا نشد

رئیس فراکسیون فرهنگیان اظهار کرد:  در بررسی‌های صورت گرفته علی رغم تلاش گسترده برای پیگیری موضوع به سندی برخورد نکردیم، اما اگر در وزارت آموزش وپرورش سندی مبنی بر پرداخت وجود دارد، ارائه کند.

وی بیان کرد: اما اگر سندی وجود نداشته باشد و پاسخگوی سخنان غیر واقعی به مردم چه کسانی خواهند بود؟ اولین بار آقای فانی رئیس جمهور وقت آموزش وپرورش نامه‌ای را مبنی بر درخواست واگذاری ۵ اردوگاه در کشور عبارت از شهید باهنر تهران، اردوگاه نیشابور، میرزا کوچک خان رامسر، شهید بهشتی اصفهان، شهید رجایی گلستان نوشت، که در نهایت اردوگاه شهید باهنر واگذار شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان تصریح کرد:  پیگیر اصلی واگذاری آقای مجاوری مشاور معاونت پشتیبانی وقت آقای بطحایی بود، از این نظر بی دلیل نیست مسئول اصلی بی محابا درشت گویی می‌کند

حاجی بابایی یادآوری کرد: قطعا کمیسیون اصل نود رسیدگی لازم را انجام خواهد داشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر