کد خبر: ۶۶۲۸۹۵۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی توجه جدی مسئولان را برای تکمیل طرح نمایشگاه بین‌المللی بزرگ خواستار شد و گفت: نمایندگان استان برای دریافت بودجه ملی به منظور تکمیل این طرح مهم استانی با دولتمردان رایزنی خواهند کرد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از اداره رسانه و فضای مجازی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از طرح در حال ساخت شهرک نمایشگاهی اصفهان به عنوان نخستین شهرک نمایشگاهی کشور، با تاکید بر لزوم همدلی مسئولان در تکمیل این طرح بزرگ، افزود: تکمیل و راه‌اندازی شهرک نمایشگاهی اصفهان تاثیر قابل توجهی بر رونق و توسعه اقتصاد این استان و منطقه مرکزی کشور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه توجه به توانمندی‌های داخلی در حوزه‌های مختلف اقتصادی نظیر صنعت، معدن، تجارت، اصناف و کسب و کارهای مختلف شرایط مطلوبی برای برون‌رفت از رکود و رونق اقتصادی ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: نمایشگاه‌ها عرصه‌ای برای معرفی کالاهای تولید شده هستند و نقش بسیار موثری در شناساندن شرکت‌ها و برندسازی بازارهای هدف بر عهده دارند؛ بر این مبنا، تکمیل شهرک نمایشگاهی اصفهان گام بسیار بلندی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی این استان خواهد بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طی یک سال اخیر، فعالیت‌های بسیار مطلوبی برای تکمیل طرح نمایشگاه بزرگ اصفهان صورت گرفته است، ادامه داد: با وجود تمامی تلاش‌های صورت گرفته، این طرح نیازمند تزریق اعتبارات مالی است و بر این اساس، نمایندگان استان اصفهان در مجلس تمامی تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا دولتمردان ردیف‌های بودجه دولتی برای تکمیل این طرح اختصاص دهند.

علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نیز در این بازدید با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تکمیل طرح نمایشگاه بین‌المللی بزرگ گفت: در آغاز دوره مدیریتی جدید نمایشگاه اصفهان، این طرح از حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بود و بدهی‌های سنگینی را نیز بر دوش می‌کشید؛ اما با برنامه‌ریزی‌های ویژه، روند ساخت طرح دوباره از سر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه میزان پیشرفت این طرح در شرایط فعلی به 43 درصد رسیده است، افزود: طی 9 ماه اخیر، بیش از 30 میلیارد تومان بدهی باقی‌مانده از روند ساخت طرحدر سال‌های گذشته پرداخت شده و میزان پیشرفت طرح نیز چشمگیر بوده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح نمایشگاه بزرگ بین‌المللی اصفهان، نخستین شهرک نمایشگاهی کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که با همت همگانی مابقی اعتبار مورد نیاز این طرح تامین شود، قابلیت بهره‌برداری مقدماتی از این نمایشگاه تا پایان امسال وجود خواهد داشت و از اصفهان از سال آینده در شهرک نمایشگاهی میزبان هیئت‌های تجاری خواهد بود.

یارمحمدیان با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی بزرگ 47 هکتار مساحت دارد ، ادامه داد: سالن اصلی این طرح17 هزار مترمربع وسعت دارد که امکان برگزاری همزمان سه نمایشگاه در آن ایجاد شده است.

انتهای پیام/م

لزوم توجه جدی مسئولان برای تکمیل طرح نمایشگاه بین‌المللی بزرگ اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر